Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés másik egyetemre...

Átjelentkezés másik egyetemre így lehetséges?

Figyelt kérdés

Budapestre szeretnék átjelentkezni januárban az ELTE gyógypedagógia alapképzésére.

Megnéztem a kritériumokat, miszerint az egyik: "Az a hallgató vehető át: akinek felvételi pontszáma a Kar azonos felvételi évében és képzési formájában megállapított felvételi ponthatár legalább 85%-a".

Szóval ha tavaly felvettek egy másik egyetemre és az akkori pontszámom nem éri el az ELTE akkori ponthatárának 85%-át, nincs mód rá, hogy átvegyenek, még ha valahogy növelem a pontjaimat?

(Levelező képzés államiról önköltségesre szeretnék menni.)

Minden segítséget, tapasztalatot előre is köszönök! :D



2021. aug. 20. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Hogy tudod növelni a pontjaid? Sajnos jól értelmezted, ha 85% nincs meg, hanem mondjuk csak 80, akkor nincs átvétel.

Max új érettségivel, nyelvvizsgával tudsz pontokat szerezni, de akkor lehet jobban megéri újrafelvételizni

2021. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Szereztem már egy nyelvvizsgát, illetve ősszel tervezek másik nyelvből egy emelt érettségit csinálni. Ha sikerülne, akkor 90 ponttal lenne több, mint 2020-ban volt nekem, illetve több pontom lenne, mint az ELTE ponthatára volt 2020-ban.

Ebben az esetben is a régi pontszámomat vennék figyelembe vagy számítana, hogy javítottam?

Esetleg, ha jövőre felvételiznék, akkor nem kerülnék vissza ismét az "elsősök" közé, elveszítve 4 félévet?

2021. aug. 20. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Átvételnél a felvett pontszámod a lényeg.

Ha javítasz, akkor újrafelvéti mellett van lehetőséged kredit/tárgyelfogadtatásra, ha megvan a megfelelő mennyiségű kredit, akkor pedig évfolyammódosításra is van lehetőség. Nálunk is volt olyan aki 2020ban felvételizett mégis másodévesként kezdte az egyetemet irt

2021. aug. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, hogy alakult végül? megpróbáltad az átjelentkezést?
2023. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!