Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn kisebb a tananyag,...

Levelezőn kisebb a tananyag, mint nappalin? Könnyebb elvégezni?

Figyelt kérdés

A diplomába belekerül hoy nappalin vagy levelezőn végezte az ember?


Jövőre lenne aktuális a dolog.


2021. aug. 21. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanaz a tananyag.
2021. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem kerül bele a munkarend a diplomába, viszont szerintem nehezebb a levezelő, mert sokkal több önálló munkát kell belefektetni az órák hiánya miatt. Persze emellett elvégezhető, mert túl gyakorlatias és nehéz lenne, abból nincs levelező képzés.

De sokaknak munka/család mellett nincs lehetőség nappalin tanulni, így ebből a szempontból meg jó, hogy van lehetősége annak is tanulni, aki amúgy mondjuk 2 gyerekkel van otthon.

2021. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Nehezebb, mivel lazább, nem kötelező bejárni és inkább magadtól kell tanulnod.

Szerintem inkább estire járj, az egy fokkal talán könnyebb..

2021. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Az anyag ugyanaz, csak tesi nincs. Nehezebb egy kicsit szerintem is, mert nagyon sok dolgot kell önállóan megtanulnod, a tömbösített órák meg elég fárasztóak, de munka mellett ez marad.
2021. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

Attól függ milyen szak. Barátnőm egy semmi szakra jár levelezőre, azt mondja, hogy nem nagy dolog, elég egyszerű. Református közösségszervezőnek tanul, de ő is nullànak tartja ezt a szakot, csak pár éve ide vették fel.

Komolyabb szak esetén nyilván nehezebb, hisz nehéz, száraz anyagot kell magadtól megtanulni munka, meg egyebek mellett. Néha be kell járni, de az is elég laza.

2021. aug. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanaz a tananyag és nálunk ugyanazt a nehézségű és kaliberű zht írjuk, ugyanazon a vizsgán veszünk részt, mint a nappalisok szinte. Csak a kontaktóra kevesebb, semmi más.
2021. aug. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk azt nem mondanám, hogy csak könnyű szakok vannak levelezőn. Én pl mérnökinformatikusnak tanulok.
2021. aug. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk ugyanaz volt, volt egy rakás közös vizsga is. Bárczi, gyp.
2021. aug. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk (nyelvszak) ugyan ugyanazt a vizsgát, zh-t írják meg a levelezősök is mint mi (ezek inkább előadások, amikre levelezős és nappalis is inkább otthon készül fel egyedül, csak mi nappalisok nem kapunk ki anyagot a tanároktól mint pl. jegyzet vagy ppt, hanem be kell járnunk az órákra és jegyzetelni magunknak, hogy legyen miből felkészülni), viszont a félév során szerintem tőlünk nappalisoktól többet követelnek. Nekünk a legtöbb tárgyból minden órára készülni kell, olvasni, beadandókat írni és prezentációkat tartani. Míg a levelezősöktől általában csak egy-egy beadandót kérnek a félév végén a gyakorlati tárgyakra is. Illetve nekünk kötelező részt is vennünk az összes órán, az órai munkánkat is értékelik, míg nekik ugye kevesebbszer kell megjelenniük a konzultációkon és többet is hiányozhatnak. Szóval ez alapján én azt mondanám, hogy nálunk a levelezősöktől kevesebbet követelnek.
2021. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!