Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tehetném meg azt, hogy...

Hogyan tehetném meg azt, hogy a gimnáziumot elvégzem, de nem érettségizek le?

Figyelt kérdés

11.-es leszek majd (estin) de nem már gondolkozom rajta, hogy lehetséges nem kellene a 12. osztály után közvetlenül érettségiznem. Nem biztos ugyanis, hogy az érettségit olyan jól meg tudnám csinálni. Inkább halasztanék, aztán később valamikor leérettségizhetek.


Mármost a következő kérdéseim vannak:


- mit mondjak az osztályfőnöknek 12-ben, egyáltalán hogyan kell magam kivonni az érettségi alól


- ha úgy alakul, hogy mégis le akarok érettségizni, valamikor később, mit kell csinálni? Bemegyek egy gimnáziumba, és megmondom, hogy megvan a négy gimnáziumi év, és le akarok érettségizni?


2021. aug. 23. 22:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*de már most gondolkodom rajta
2021. aug. 23. 22:10
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles érettségit tenni.

Később bármikor lehet pótolni, legyenek meg a papírok az elvégzett gimiről. Ekkor már pénzbe fog kerülni, szóval gondold át.

2021. aug. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem, első érettségi lehet, hogy akkor se fizetős, ha nem közvetlenül a tanulmányok elvégzése után van, de azért kérdezz rá.
2021. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem akkor kerül pénzbe, ha másodszorra érettségizek?


Illetve, ha közvetlenül 12. osztály után nem teszek érettségit, csak évekkel később, akkor is kaphatok olyan kék színű érettségi bizonyítványt?

2021. aug. 23. 22:17
 5/18 A kérdező kommentje:
Rendben, majd utána nézek.
2021. aug. 23. 22:18
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi erőfeszítése lebontva kb: 99% eljutni odáig 1% maga az érettségi, ne fáradj el a cél előtt!
2021. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6


Hát, nálam ez nem olyan egyszerű.


Először is, már a 9. osztályt is levelezőn végeztem el, aztán jött egy hosszú kihagyás, ami alatt szinte mindent elfelejtettem. Arra pl. nem is emlékszem, hogy művészeti ismereteket is tanultam.


Most a 2020/2021-es tanévben megcsináltam a 10. osztályt. Az online oktatással azonban nem sikerült feldolgozni a tananyagot. Szóval ennek az évfolyamnak a tananyagát sem sajátítottam el.


Ennek ellenére kaptam dícséretet, hogy jól tanulok. Ez annak is köszönhető, hogy imádok olvasni, ezért van valamennyi lexikális tudásom, még érdeklődő vagyok.


De ettől függetlenül a gimnázium felénél tartok, és nem sajátítottam el a 9-10.-es tananyagot.


Akkor mit akarok az érettségin?


Most nem is megyek vissza 11. osztályba, halasztok, de azért már készülök. Ma is egy biológia tankönyvet olvastam.

2021. aug. 23. 23:07
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ekkora önbizalomhiányt! Komoly önértékelési problémád van! Tanuld szépen a 11.-es anyagot és ne szövögess terveket arról, hogy mit csinálsz majd két év múlva. Aztán 12.-ben szépen felkészítenek benneteket az érettségire és leérettségizel. Az nem valami tonnahegyek elmozdítását jelenti. Majd szépen megcsinálod, mikor odakerül a sor. Most meg éljél jókedvvel és legyél szerelmes!
2021. aug. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, ne halasszál, mars vissza az iskolába, mert sose fogod elvégezni! Ugye bajok vannak a szülői házban? Na, már csak azért is kell az érettségi, hogy mielőbb a saját lábadra állj, egy normális szakmát tanulj, hogy normálisan tudj keresni!

Minden épeszű ember elfelejti évvégére az azévi anyagot. A 12. év pont arra való, hogy a lényeges részeket mind visszalapátoljátok.Ne legyél a saját sorsod elrontója, senki nem fogja helyrehozni a te életedet!

2021. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Lesz majd nagyobb önbizalmam, dolgozok magamon. Fejlődésben vagyok. Igazából arról is szó van, hogy egyéb elfoglaltságaim is vannak, pl. nyelvvizsgákat is akarok, stb... A másik meg az, hogy ha úgy alakul egyetemre is szeretnék menni.


De köszönöm a tippet!

2021. aug. 23. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!