Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell okj-s tanfolyamra...

Hogyan kell okj-s tanfolyamra jelentkezni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemész az adott suliba, elmondod hogy szeretnél xy szakra jelentkezni, kitöltöd a beiratkozáshoz szükséges papírt és leadod.
2021. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Okj képzés már nincsen.

A www.nive.hu oldalon meg tudod nézni az összes szakképzést.


Cégek már nem oktathatnak okj képzést, csak kifutó rendszerben.

Milyen szakma érdekel? Lehet, hogy még egy-egy helyen be lehet csatlakozni.

2021. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 ezt nem igazán értem..nem is nagyon tudom hogy van ennek a menete..most ez fizetős,nem fizetős amiről te beszélsz? Akkor hogy lehet ilyen szakképzésekre jelentkezni? hát igazabol nem tudom pontosan,programozó vagy fodrász vagy valami ilyesmire gondoltam..
2021. aug. 29. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakmát már csak szakképzési centrumokban lehet tanulni, külsős cégek tanfolyamot nem tarthatnak, max olyat, ami tanúsítványt ad, tehát rendes bizonyítványod nem lesz.

Két alapszakma elvégzése ingyenes.

Ezeket a www.nive.hu oldalon meg fogod találni. Ott minden képzés ingyenes!


Vannak különböző oktatási cégek, ahol fizetős tanfolyamok vannak, régen itt is ugyanúgy lehetett okj vizsgát szerezni, mint pl középiskolában. Ez most már nincs így, csak tanúsítványt adnak. Elvileg terveznek valami állami vizsgát, hogy ezek a képzések is érjenek valamit, de ez még nem kiforrott rendszer.

2021. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oh, így már értem.köszönöm. és tegyük fel ha már lekestem az induló képzésekről, akkor majd a következő évben indulókra betudok csatlakozni ugyan úgy?
2021. aug. 29. 09:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Még a legtöbb helyen simán be lehet iratkozni, úgyhogy ha valamelyik suli oldalán esetleg azt látod, hogy már volt a beiratkozás, akkor is nyugodtan hívd fel őket!


Amúgy ezek a képzések szeptemberben indulnak, mint a rendes suli, tehát jövőre is lesz. Viszont szokott lenni kereszt félév is, tehát februárban is indulnak képzések.

2021. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!