Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomával dolgozhatok alacson...

Diplomával dolgozhatok alacsonyabb pozícióban?

Figyelt kérdés

Furán hangzik, de az a lényeg, hogy nem szeretném hogy lenézzenek mert FOSZK végzettségem van (pénzügy)

ezért úgy döntöttem ráhúzok 2 évet és jelentkeztem alapszakra, hogy bebizonyítsam nem vagyok agyatlan ( többször megkaptam hogy a foszk végzettségűek azok)viszont nem vagyok az a vezető típus, nem vágyom olyan nagy pozícióra. Nem azt mondom h megcsinálom a diplomát és felteszem a polcra, de elvagyok egy alkalmazott munkával ahol nincs rajtam akkora felelősség és szeretek bejárni, viszont tudom hogy sok helyre meg azért nem vennének fel mert diplomával diplomás bért kell megfizessen a munkaadó, mondhatom azt hogy nekem elég a minimálbér mert nekem szimpatikus az adott munka?


2021. szept. 7. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Dolgozhatsz, de nem mindenhol tudják megfizetni.
2021. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha én lemondok a diplomás bérről és megelégszem a minimállal?
2021. szept. 7. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor feleslegesen elvégeztél egy diplomát.
2021. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem feleslegesen mert ahol dolgoztam a fonok is mindig az mondta h akinek nincs diplomája agyatlan, a családom is mindig mondja h mikor lesz diploma osztom, meg ugy mindeki ezt kérdezi hogy egyetemre jártam mikor lesz diplomám...

és elegem van a lenéző emberekből mert én csak foszkon végeztem de ha 2 év múlva lesz diplomám lesnek, viszont én nem vágyom vezetői pozícióra.

2021. szept. 7. 22:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon rossz helyeken dolgoztál eddig, mert én ilyet még nem tapasztaltam.


Miért lenne agyatlan, akinek nincs diplomája? A diploma egy alaptudást ad, nem szakmát, nem végzettséget, de még tapasztalatot sem. Ezt a tudást akár saját kútfőből is meg lehet tanulni, ha valaki nagyon akarja és hajlandó időt áldozni rá. Én személy szerint sokkal értelmesebbnek tartom a munkahelyi továbbképzéseket, mert ott legalább olyan dolgokat oktatnak, amik tényleg kellenek a munkához, nem csak úgy lóg ott a levegőben tapasztalati tudás nélkül, míg végül el nem felejtődik.

2021. szept. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésre válaszolva, beértheted minimálbérrel is, nincs ennek akadálya. Akár a diplomát is eltitkolhatod, de sok értelme nincs, mert úgyis beszédtéma lesz a munkatársak között és előjön. Maximum annyira érdemes csak eltitkolni, hogy önéletrajzon nem tünteted fel, mondván nem releváns semmilyen szempontból, max. ha kérdezik, akkor elmondod, hogy amúgy van.
2021. szept. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*beérheted
2021. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mivel 2 év alatt megtudom szerezni ugy döntöttem belevágok engem senki ne nézzen le
2021. szept. 7. 23:13
 9/10 MLGuy ***** válasza:
85%

Bármilyen alacsonyabb állásban dolgozhatsz diplomával. Akár doktorival is lehetsz kukás, portás, barista, takarító.


A diploma nem vezetői állásokra képez, hanem szakértelmet ad. Lehetsz vele vezető is de szakértő is. Nem kell vezetned ha nem akarsz.


Jó ötlet amire készülsz. Mindig jó ötlet tanulni.

2021. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közgazdász diplomára tennék szert viszont könyvelő nem szeretnék lenni nagyon lelkiismeretes vagyok és maximalista nem akarok állandóan idegeskedni hogy jól csináltam e és nem szeretnék akkora felelősséget magamom... sokkal inkább szerenék egy olyan munkár ahova bemegyek tudom hogy jól csinálom a dolgom akár rögzítés vagy valami adminisztratív munka de nincs rajtam akkora felelősség nem kell pánikbetegnek lennem mellette h álmomba is a munkán kattogok...
2021. szept. 7. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!