Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan hogy valakinek nem...

Van olyan hogy valakinek nem való az Egyetem? 20/f

Figyelt kérdés

4es-5ös jegyekkel érettsigiztem, aztán kitanultam 2 év alatt szakmát amit szeretek, jól fizet de szülői nyomásra a szakma után most kezdtem el egy egyetemet. De hogy minek ?...

Abszolút nem érzem magam idevalónak. Nem vagyok hülyegyerek egyáltalán csak egyszerűen nem érdekelnek az órák, a szaktársak is a szögegyenes ellentétem az összes. Anyum aztmondja a munka megvár csak legyen mindegy milyen diplomám. De egyszerűen én nem érzem itt jól magam. Nem erre az egy adott egyetemre gondolom hanem úgy mindre. Amikor elmentem a szakmai suliba, ott első napon már jól éreztem magam, jó volt a gyakszi hely is , érdekelt amit tanulok. De ez itt baromság az egész nekem. Muszájból van értelme egyetemre járni?


20/F/ELTE


2021. szept. 10. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem az egyetem nem való neked, hanem az adott szak.


Az egyetemi képzéssel az a baj, hogy nem gyakorlatorientált.

Gyenge hatásfokú.

2021. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nézegettem egy csomó szakot, de amire nincs pontom azok közül se találtam semmi érdekeset.
2021. szept. 10. 08:01
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Akkor nézz olyat, amire lehet pontod(újraérettségizel).
2021. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sajtadó ***** válasza:
91%
Nem kell mindenkinek egyetemre járnia. Vannak olyan szakmák, amelyeket szakképzésen tanítanak, és teljesen jól boldogulsz vele. Azt tanuld és azzal foglalkozz, ami igazán boldoggá tesz.
2021. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell mindenkinek egytemre járni. Szakmunkás és közmunkás is kell a világban! Hagyd ott és majd jár olyan, aki értékeli a magasabb szintű dolgokat. Neked nem kell!
2021. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

A kérdésedre a válasz, igen van olyan akinek nem való.

Pl nekem és még sok olyannak aki utál tanulni, az csak inkább egy jó szakmát kitanul és élvezi az életet.


A társadalom hatása miatt érzi mindenki azt, hogy oda járni kell, a te esetedben a szüleid akik tolják, pedig nem ő nekik kell tanulni hanem neked.

Biztos jót akarnak, de ha elmondanád a véleményed hogy TE nem akarsz járni akkor ha normálisak meg kellene érteniük, hogy a te életed és nem nekik tanulsz hanem magadnak.


Az sem jó ha szülő lesz*rja a gyerekét de az ellentéte is rossz amikor erőlteti. Ha lenne gyerekem azt nézném van-e célja az életben, ha eldöntötte hogy heggesztő akar lenni mert szereti akkor hajrá, max egy nyelvvizsgát kérnék tőle, és ha akar húzzon ki dolgozni, mást nem.

2021. szept. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

" az csak inkább egy jó szakmát kitanul és élvezi az életet."


Ha keres annyit a szakmájával, amennyiből megél a családjával. Nem egy és nem kettő ismerősöm napi 10-12 órát melózik, aztán 8-at alszik utána, és a családját képről ismeri csak. Tanulni ne legyen már gáz! Ha van esélyed, lehetőséged, pénzed, időd, támogatottságod, akkor szerintem mindenkinek kutya kötelessége előre haladni az úton. Mert nemn csak az ő, de a környezete élete és annak minősége is függ attól, hogy ő mennyit tesz bele az életébe, a munkájába!


Lehet önzőnek lenni, csak az értékrendemen aluli hozzáállás. Neked 6-os nem az.

2021. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Húzzon ki dolgozni akár? Neked sincs gyereked, hallod! Nincs olyna szülő, aki ne erőltetné a tanulást, ha a másik opció, hogy a gyerekének el kell hagynia az otthonát, országát azért, hogy enni tudjon. A felelős szülő támogat és tol, ha kell, a saját érdekedben, ha te túl hülye vagy, hogy a saját érdeked se lásd.
2021. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Már bocsánat miért is kell kiforgatni a szavaimat?


Gondolom 7-8 értelmiségi szintén, de segitek a kérdést elemezni:

"Van olyan hogy valakinek nem való az Egyetem? 20/f"


Erre mondtam azt igen van, nem mindenkinek való az egyetem. Szerencsére ma már kezdünk ott tartani egy jó szakember arany árakon dolgozik, nyilván nem kosárfonó szakmát meg virágkötőt mondtam, és persze kell rá kereslet.

Ahogy a diploma sem ér semmit, ha nincs rá kereslet, lehetsz te ovodában is dolgozó, ha 145eFt-ot keresel :D


Nincs gyerekem valóban, de ezt mondanám neki simán! Az meg ha szülő hatására kell tanulni valakinek sose fogja szeretni azt, és egy jó kis befásult felnőtt lesz belőle. Ismétlem magmat figyeljen rá a szülő, de ne legyen akaratos mert forditva is elsülhet a dolog.


Egy 20 éves "felnőtt" úgy gondolom tudja mit akar csinálni, de 30 évesen levelezőin is lehet tanulni, ha nem jön be neki a dolog, igaz nehezebb de nem lehetettlen.


A gyerek meg nem megy ki ha megtud itthon élni csak meg is kell fizetni, erről ennyit.

2021. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

"Egy 20 éves "felnőtt" úgy gondolom tudja mit akar csinálni."


Szerintem a 20 évesek extrém kis százaléka rendelkezik annyi önismerettel, hogy tudja, mi való neki és mit akar csinálni. Ahhoz nem megfelelő az oktatási rendszerünk. De gondolom, te ez a korosztály vagy, mert én is azt hittem, tök okos vagyok 20 évesen... aztán ténylegesen felnőttem és már látom, mennyire szánalmas voltam akkoriban.

2021. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!