Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan hogy valakinek nem...

Van olyan hogy valakinek nem való az Egyetem? 20/f

Figyelt kérdés

4es-5ös jegyekkel érettsigiztem, aztán kitanultam 2 év alatt szakmát amit szeretek, jól fizet de szülői nyomásra a szakma után most kezdtem el egy egyetemet. De hogy minek ?...

Abszolút nem érzem magam idevalónak. Nem vagyok hülyegyerek egyáltalán csak egyszerűen nem érdekelnek az órák, a szaktársak is a szögegyenes ellentétem az összes. Anyum aztmondja a munka megvár csak legyen mindegy milyen diplomám. De egyszerűen én nem érzem itt jól magam. Nem erre az egy adott egyetemre gondolom hanem úgy mindre. Amikor elmentem a szakmai suliba, ott első napon már jól éreztem magam, jó volt a gyakszi hely is , érdekelt amit tanulok. De ez itt baromság az egész nekem. Muszájból van értelme egyetemre járni?


20/F/ELTE


2021. szept. 10. 07:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9-es vagyok


"Szerintem a 20 évesek extrém kis százaléka rendelkezik annyi önismerettel, hogy tudja, mi való neki és mit akar csinálni. Ahhoz nem megfelelő az oktatási rendszerünk."


Gondolom ha egyetemen tanul, nem az a réteg aki a 7.-óra után, cigivel a szájában, energia itallal a kezében papol, melyik gyárba megy dolgozni, meg minek az egyetem, igy azért valószinüleg tudja mit akar, de szerencsére nem mindenki a Te gyereked, hogy elmond mekkora idióta lesz ha nem megy oda és szakmát tanul, mintha ez valami szánalmas dolog lenne, azért kérdezd meg magadat amikor omlik a vakolat vagy tetőt kellene cserélni melyik zsebedbe nyúlj, bár ha havi 1 milliót keres valaki, annak nem lesz neki, persze HA ér is majd valamit a DIMPLOMA amit lerak, és PIACKÉPES.


"De gondolom, te ez a korosztály vagy, mert én is azt hittem, tök okos vagyok 20 évesen... aztán ténylegesen felnőttem és már látom, mennyire szánalmas voltam akkoriban."


Itt sajnos meg azt olvashatjuk Te saját magadnak bevallottad, akkor milyen hülye voltál és most szived ügye az, hogy beszólj más életébe és kötözködj azzal, akinek nem az mint a Te véleményed. 20 évvel ezelőtt is más világ volt meg most is, de az nem változott aki fizet az tud tanulni, csak akarni kell és nem mást csinálni.


Sajnos biztos én is hülye vagyok a mostani 24 éves fejemmel, érettségimmel, 2 szakmámmal és nyelvvizsgámmal, de azért köszönöm elég jól keresek és nem 16 órákat dolgozom, Afrikában, bányászként amit a NatGeo-ban láttál hétvégén, de majd gondolok rád amikor családot alapitottam és esetleg elcsúszott volna az életem.

2021. szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik az egyetem, akkor hagyd ott.
2021. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!