Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azt hallottam, hogy csak őszi...

Azt hallottam, hogy csak őszi félévre nem lehet passzív státuszt kérni, igaz ez? (Debr egyetem)

Figyelt kérdés
(őszre passzív státusz, tavasztól folytatnám aktívon)
2010. aug. 31. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy?
2010. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A DEBRECENI EGYETEM

TANULMÁNYI ÉS VIZSGASZABÁLYZATA

3./(7) A hallgató minden félév elején – a második oktatási hét végéig – az elektronikus

nyilvántartó rendszerben köteles nyilatkozni arról, hogy tanulmányait folytatja (aktív félév)

vagy passzív félévet vesz igénybe.

A hallgató a megkezdett aktív félév helyett félévhalasztást, passzív félévet vehet igénybe, ha a

képzési időszak megkezdését követően egy hónapon belül kérelmezi tanulmányainak

halasztását. Ha a hallgató ezen időpontig nem kéri tanulmányainak szünetelését (nem kéri

passzív félév igénybevételét), az adott félév aktív félévnek minősül akkor is, ha a hallgató

nem vesz részt foglalkozáson és nem tesz eleget egyetlen tanterv tanulmányi

követelményeinek sem.

A google a barátod.

2010. aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Föci szak

2. Erre a szabályra énis rábukkantam, csak valami olyasmit mondtak nekem hogy mégse lehet valami keresztfélév okán (de lehet hogy csak a szokásos hülyeség, amit terjesztenek)

2010. aug. 31. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:
elsős leszel? mert mostanába vezették be jópár egyetemen, hogy csak az első aktív félév után lehet passzívot kérni. gondolom sokan nem iratkoztak be utána se, és így bukfencezte az általuk kapott pénzt a suli. ezek mindig csak a pénzre mennek. magyar felsőoktatás...
2010. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát sajna neméppen elsős vagyok:( van egypár aktív félévem. Hát tudom hogy csak a pénzre...mindenért fizetni kell..de a tanárok egy része is csak a vizsgapénzre hajt. Dehát ezvan, ezt kell "szeretni"
2010. aug. 31. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!