Melyik a jobb? BME vagy Debreceni egyetem műszaki kara?

Figyelt kérdés
Összességében melyik a jobb? és melyik a jobb abban az esetben ha mechatronikai mérnöknek szeretnék tanulni?
2011. okt. 20. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez most komoly? Az ország legjobb műszaki egyetemét hasonlítod, az egyik legrosszabb műszaki karhoz?
2011. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki kar dékánja személyesen mondta nekem, hogy a saját fiát nem íratná a mechatronika szakjukra. Szerinted? :D
2011. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az egész egyetem szar vagy csak a műszaki kar?
2011. okt. 20. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A Debreceni Egyetem egy hatalmas "komplexum". 2000-ben hozták létre több egyetem és főiskola összevonásával. Vannak nagyon jó karjai, a régi Kossuth Lajos Tudomány Egyetem karai, vagy régi Debreceni Orvosi egyetem jelenlegi kara, és van, hogy is mondjam..., kevésbé jó is. Ilyen a műszaki kar.
2011. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sári Attila válasza:
21%

Ennél azért árnyaltabb a helyzet.

1 a BME az BME

2 mindkét egyteme beletartozik a magyar TOP 5-be (Kutató-elitegyetemek)

3 a BME után Debrecenben volt a legmagasabb a felvételi ponthatár tavaly (felvi.hu)

4 A Debreceni Műszaki Kar pont ebben az évben kapta meg a felsőoktatási minőségdíjat (a BME villamosmérnöki kara a 2. lett a BME gépészmérnöki kart nem említik (oda tartozik a mechatronika)

5 a dékánasszony fia lehet nem bírná a mechatronika szakot azért nem adná oda, lehet nincs is fia szóval ez nem hiteles. Vagy van fia?

6 Egerben a pneumobil versenyen hol BME , hol a debreceni mechatronikás csapat győz. Talán a debreceni eggyel töbször győzőtt, de ez nem biztos.


Én Debrecenbe akarok menni, Budapestre nincs elég pontom ezért gyűjtöm az információt és azt írtam le amit az interneten találtam. ha kell megadom a linkeket is.

Itt azért érdemes szétnézni

[link]

www.eng.unideb.hu/vmt

2011. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsónak érezhetően gőze sincs róla, engedd el.

Amit a BME sziltanból 2.félévben tanulunk azt jó esetben MSC-n tanulják a DE MK-n. De ha mindentől eltekintünk és csak a ponthatárt nézzük , azért nem lehet véletlen a különbség 296 vagy 456. Szóval ne áltasd magad . Ez is jó ha elvégzed , ehhez is sok ész kell , ez is becsületre méltó ( DE MK ) , de tudni kell helyén kezelni.

2016. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!