Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik már tapasztaltak, főként...

Akik már tapasztaltak, főként a végzős évben mi hogy megy?

Figyelt kérdés

Még van pár évem, csak érdekel.

Olyanokra gondolok, hogy akkor most hogyan vannak ezek a fakultációk, jelentkezés az érettségire, szalagavató, érettségi bankett, persze, tudom, hogy minden suliban kicsit más, de kíváncsi vagyok, hogy mi áll előttem, szóval meséljetek. :)



2021. szept. 10. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, 12.es vagyok
2021. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én idén érettségiztem, szóval nem biztos, hogy rendesen is így mennek a dolgok, de azért hátha segítség:

Fakultációt tizedik tavaszán kellett választani. Kaptál egy lapot, amire felírtad az 1-2 vagy 3 fakultációd, aláírattad a szüleiddel és a szaktanáraiddal és leadtad az osztályfőnöknek. 11. osztályban kezdődtek, heti 1x90 perc/ tantárgy volt nálunk, általában a nap végén, de lett volna lehetőség a másik osztállyal egyeztetve reggeli időpontot választani.


Az érettségire való jelentkezést a suli intézte, megmondtad, miből milyen szinten akarsz vizsgázni, leadtad az okmányaid (személyi, and lakcímkártya, anyakönyvi kivonat, talán diákigazolvány is), és ennyi.


A szalagavatónk ugyan elmaradt, de 11. végén megbeszéltük a zenéket, 12. elején (akkor még úgy volt, hogy meg lesz tartva) fixáltuk az időpontot, párokat, ajánlottak szalont a ruhabérléshez és elkezdtük a koreográfiát (itt is lehetett választani hogy órák előtt vagy után akarunk próbálni)


Bankettre egy éttermet foglaltunk. Nem hívtunk meg minden tanárt, mert sokkal többen lettek volna mint a diákok, meg egyébként sem szerettünk mindenkit ennyire. Mi fizettük a tanárok részét is. Vacsoráztunk, beszélgettünk, ittunk, a tanárok felajánlották a tegeződést.


Nem tudom, mennyire volt kielégítő a válasz, kérdezz nyugodtan, ha valami még érdekel vagy zavarosan írtam le

2021. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve végeztem, de azóta szerintem szinte semmi sem változott, néhány érettségi követelményt leszámítva.

Faktokra nálunk is 10. év végén kellett jelentkezni. Maguk a faktok heti két órában voltak (összevonva 90 percessé), így vagy reggel, vagy a nap végén voltak dupla faktos óráink. Ugyanezért dupla lyukas óráink is voltak, amikor a másik faktokat tartották, amit én nagyon szerettem. Nekem mindegyik ilyen órám össze volt vonva más osztályba járó diákokkal, mert volt, ami alapból másokkal együtt volt tartva 9. óta, és volt, ahol egyszerűen alacsony volt a létszám. De más tárgyakat tartottak csak egy osztályba járóknak, úgyhogy ez nagyon tantárgytól/évfolyamtól/iskolától függ.

Az érettségi jelentkezés nálunk már 11.-ben megjelent, mert elég sokan csináltunk előrehozott érettségit. Igazából mindig ugyanaz a menete, adnak egy papírt, hogy jelöld be, miből milyen szinten szeretnél érettségizni, aztán kész, a suli megcsinál helyetted majdnem mindent. Ha kell mondjuk osztályozó vizsgát tenni az előrehozott előtt, akkor a tanárok (remélhetőleg) úgyis felhívják rá a figyelmet, és elmondják, mit fognak ott kérdezni. Tényleg nem kell emiatt aggódni. :)

Szalagavató nálunk elég későn volt (jóval a téli szünet után), de másoknak sokkal hamarabb szokott lenni. Néhány hónappal korábban szokás elkezdeni készülni rá, de az nagyon az adott iskolától függ, hogy mivel "kell" készülni. Elsősorban táncokat szokás betanulni, esetleg valami videót szoktak még csinálni erre az alkalomra. Nálunk olyanok kezdték szervezni, akiknek volt idősebb tesójuk, úgyhogy nagyjából tudták, hogy mit kéne csinálni. De nem hiszem, hogy ez olyan nagyon általános lenne. Meg azért az osztályfőnökök is szoktak segíteni, ők ismerik valószínűleg a legjobban az iskola hagyományait.

Az érettségi bankett a szóbeli érettségi utolsó napjának estéjén volt nálunk. Kibéreltük egy étterem egyik részét, majd meghívunk minden tanárt, de azért nem jött el mindenki. A vacsorájuk árát maradék osztálypénzből+befizetett pénzből mi fizettük. A ballagás előtt már adtunk nekik valami kisebb ajándékot (az ofőnek persze nagyobbat), úgyhogy ez már egy minden szempontból kötetlenebb vacsora volt. Néhányan felajánlották, hogy tegezzük őket, de nálunk nem volt túl nagy sikere ennek, mert a legtöbben a szüleiknél idősebb korosztályba tartoztak, úgyhogy nem igazán sikerült letegezni őket. De szerintem ők is számítottak erre, és nem hiszem, hogy bárki megharagudott volna emiatt. :)

2021. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!