Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzős gimnazista vagyok és...

Végzős gimnazista vagyok és szeretnék a pedagógia irányában tovább tanulni. Tanító- vagy tanárképzőket nézegettem. Tudnátok tapasztalatokat mondani különböző iskolákból?

Figyelt kérdés
Tanárképzőben testnevelés, informatika vagy angol irányzatok érdekelnének főképp.

2019. nov. 1. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Még időben felejtsd el a pedagógus pályát!

(25 éven át voltam tanár, azután ott kellett hagyjam ezt a süllyedő hajót.)

2019. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok tanáris, azt kell mondjam, baromi sok időt elvesz, sok óra, hatalmas tananyag. Szeretni szeretem, de sokszor vagyok úgy vele, hogy inkább szakot váltok, lehet az is lesz.
2019. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Katasztrófa
2019. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ink ne
2019. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanítós vagyok, ELTE. Nagyon kemény, brutális anyag. Évben a félévben 17 kötelező tantárgyam van, iszonyat sok és rengeteget kér mindenki, viszont ez egy piacképes diploma, elég nagy lexikális tudást ad, és gyakorlatorientált. Ennyit az egyetemről.

Akkor most mondom h ahogy a többiek mondtak előttem, nem éri meg. Rossza a fizetés sok a munka is, teveszme h a tanárok keveset dolgoznak. Fontolgatom h megyek pénzügy számvitelre, addig amíg időben vagyok és nincs késő ott hagyni.

2019. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegyük fel aki tesi tanárnak tanul, annak is sok az anyag?
2019. dec. 5. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Általában 2 szakos tanárnak tudsz tanulni, tesi meg valaki plusz. Elég nehéz a tesi is. Anatómia rengeteg van nekik. Ugyanúgy kell pszichot tanulni meg mindent. Rengeteg idő nagyon nagy anyag és később egy kedvezőtlen fizetés. Én egyre jobban meg ijedek ettől a tanár dologtól. Tegnap is össze szúrkáltak egy tanárt. Kinek hiányzik ez?
2019. dec. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó szakma. (persze lehet, hogy majd kell valami mellékállás)

Máshol is sokat kell tanulni, máshol is vannak unalmas tantárgyak, nehéz tantárgyak, töltelék tantárgyak. Mérnökin, gazdaságin vagy más bölcsészen, mindenhol. Ilyen az egyetem. Azért a tanító és tanári kicsit más, azt azért érdemes átgondolni, hogy melyik korosztály érdekel, és hogy két tárgyat akarsz tanítani felsőben, vagy még magasabb szinten a középiskolás korosztálynak, vagy alsósokat akaszt tanítani írni, olvasni, énekelni, számolni, rajzolni stb. Én tanárképzést csinálok kicsit idősebb felnőtt fejjel, és bánom, hogy nem kezdtem bele korábban. Ha igazán fiatal lennék, akkor tanítóképzést választanék, de ott kell a testnevelés is mind a felvételihez, mind a képzés során van tesi tantárgy, amit már nem szívesen tanulnék.

2020. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
5. Ne vigyük már túlzásba a hülyeséget! :) Azért a tanító szak nem tartozik a nehéz szakok közé, sőt mondhatni eléggé büfé szak. Ha például egy gyógyszerész, vagy vegyészmérnök mondaná akkor rendben. Egyik legkönnyebb főiskolai szak, az ilyen csecsemő és kisgyermek gondozó, szociális munkás, óvodapedagógus, szakokkal lehet kb. egy szinten. Ettől függetlenül még fontos és értékes szak, de azért ne szálljunk már el a lóval! Neke
2020. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!