Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot lenne...

Milyen egyetemi szakot lenne érdemes választanom ahhoz hogy külföldön el tudjak helyezkedni ha nem a felsőbb pozícióba , de egy megbecsült ember legyek?

Figyelt kérdés

Érdekelnének a lehetőségek hogy mit lenne érdemes tanulnom . A magyar mellet 4 nyelven beszelék,(angol , német, orosz és spanyol) ebből 2-ből van nyelvvizsgám . Emelt szinten 2 nyelvből érettsegizek+ töri is emelt szinten . Alapjáraton humán beállítottságú vagyok, csak az irodalmat sose szerettem mert nem lehetett saját véleményt alkotni ebben a rendszerben . Matek-fizika is jól megy, igaz közép szinten és nem hiszem hogy utolsó évben be tudnám hozni 4 év emelt tananyagát. Orvosi pályára se vagyok alkalmas mert félek a vértől. A leendő munkahelyemet úgy képzelem el, hogy több részt a szabadban lennék, de néha számítógépet is kezelhetnék. Emberekkel könnyen létesítek kapcsolatot, jó a problémamegoldó készségem is. Csak a 8 óra irodai munkát nem szívesen csinálnám.

Összegezve milyen értelmes szakot kellene megpróbálnom , aminek van értelme is és nem csak amolyan elmegyek az egyetemre bulizni? Esetleg szerintetek egy szakmával jobban járnék?


Köszönöm a válaszokat !



2021. szept. 11. 21:20
 1/4 Sajtadó ***** válasza:
73%

Egyetemi szakokból a matekos szakokra (programozó, matematikus, adattudós, gépész- és villamosmérnök) van kint leginkább igény, ha az orvosokat nem számítjuk.


Nagyon keresettek még a diplomás ápolók, gyógytornászok, konduktorok.


Gazdasági szakosokból nincs hiányuk, ha ilyenen gondolkodsz, akkor a gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés, a banki és biztosítási matematikus az, amire a legfőbb igény van, meg esetleg még a pénzügy.


Szakmákból szinte bármi, építőipar, gépipar, telefonszerelő, villanyszerelő, autószerelő, szakács stb. Bárki könnyedén elhelyezkedik kint egy jó szakmával.

2021. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
gyógyszerész
2021. szept. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%

Mérnökinfó, gazdinfó, proginfó, (üzemmérnöki külföld esetében offos szerintem mert nem BSc), ha adott területek érdekelnek amik külföldön jól mennek, az az adattudomány, mesterséges intelligencia, kiberbizti, de természetesen fejlesztőként van a legtöbb munka, ezeken a területeken egyszerű(bb) találni munkát külföldön.

Ezek mellett a mérnöki szakok nagyon jók, például a villamosmérnöki, szerintem a vegyészmérnöki is.

De rengeteget lehet keresni gyógyszerészként és fogorvosként is.


A gazdasági szakok mint ahogy fent is említették, van kint is bőven kikből válogatni. Jogász szintén, főleg mivel sok országban jogi alapszak (LLB) is van és sokan azzal is elhelyezkednek már irodákban.


De egyébként bármit is szeretsz, külföldön mindennel is lehet jól keresni ha elég jó vagy benne.

2021. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Azzal járnál jobban, ha már egyetemre is külföldön járnál. Ott közben felmérhetnéd a lehetőségeket, és mire elvégeznéd, már lenne helyismereted, ismeretségi köröd is.
2021. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!