Tanköteles vagyok még?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy kiíratkozhatok a középiskolából 17 évesen? Ez lenne az utolsó évem, de olyan tényezők állnak fent melyek miatt nem tudom folytatni a középiskolai tanulmányaimat.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. szept. 15. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon 16 éves kor a tankötelesség határa, úgyhogy már nem vagy az. :D
2021. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. szept. 16. 07:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Abban a tanévben vagy utoljára tanköteles, amikor a 16-ot töltöd. Tehát ha szeptember 1-jén van a szülinapod, akkor azt a tanévet még végig kell járnod.


Arra figyelj, hogy ha nem tanulsz, nem járnak utánad juttatások sem, pl családi pótlék. De nagykorú még mindig nem leszel ettől!

2021. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van nagykorú nem leszel, illetve szerintem az utolsó évedet nem illene így elrontani. Ugyan nem tudom a hátteret és nem is érdekel, hisz rád tartozik, de esetleg esti gimnáziumban gondolkoztál?

Ott hetente csak 2 napot kell bejárni, ugyanúgy kapsz diákigazolványt, családit is kapják a szüleid utánad, és tudsz is mellette dolgozni ha ez az oka. Azon a két napon is tudtommal úgy van az oktatás, hogy ilyen délután 3-tól este 7-8-ig mondjuk, szóval a teljes munkaidőbe ben kavar be.

Helyedben mindenképp leérettségiznék legalább így. Később nem bánod meg, és ha most ki is hagysz pár évet, annál nehezebb lesz visszaszokni ha egyszer mégis befejeznéd.

2021. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!