Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van lehetőség a PhD képzést...

Van lehetőség a PhD képzést rövidíteni ha van már cikkem?

Figyelt kérdés
A graduális alatt TDK-zom és úgy néz ki lesz is cikkem (Q1, IF-os). Elvileg a PhD első éve alatt meglehetne a második ilyen cikk is. Ha ez beteljesül, akkor a PhD második év végére a komplex vizsga letétele után már be lehetne adni a disszertációt, vagy mindenképp meg kellene várni a 4 évet?

2021. szept. 17. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet adni előbb is, a komplex vizsga után.
2021. szept. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ a doktori iskola szabályzatától is.

Nálunk nem lehetett, vagy végigcsinálod a szervezett doktorképzést, vagy egyéni fokozatszerzőként csinálod, de akkor némileg magasabbak a publikációs követelmények.

Megvan a szükséges if-ú első, és nem elsőszerzős cikked is?

2021. szept. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nincs. Ezért írtam ki a kérdést, hogy úgy néz ki meglesz az első még a graduális alatt. És ha elkezdeném a PhD-t, akkor már vannak olyan eredményeink, amikkel valószínűleg a PhD első évében tudnánk lehozni egy cikket, így számomra a kötelező cikkek meg is lennének. Ezért érdeklődöm, hogy lehetne e rövidíteni.
2021. szept. 18. 16:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért attól, hogy teljesíted a pubkikációs minimum követelményeket, még nem biztos hogy van annyi eredményed, amiből meg tudsz írni egy doktori disszertációt.

De írtam, hogy ez doktori iskola függő, őket kell megkérdezni, és a témavezetődet.

2021. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

(Folyt)

Mivel témavezetőd is mondhatja, hogy oké a két cikk, de csináld végig a 3 évet.

2021. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen értelek. Meg is akarom majd kérdezni, csak nem ezzel akartam indítani, úgy hogy még el se kezdtem de már rövidítenék, kicsit hülyén jönne ki. Tulajdonképpen csak arra voltam kíváncsi, hogy elviekben lehetséges-e ha minden klappol.
2021. szept. 19. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogy elviekben lehetséges-e, azt az aktuális Doktori Iskola szabályzata tudja megmondani.

A szervezett doktori képzésben kell azért tárgyakat is felvenni/teljesíteni, szigorlatozni, stb.

2021. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 év elment a Covid miatt, így esélytelen hogy rövidebb legyen, konkrétan semmit sem tudtam csinálni azontúl, hogy kitaláltam, mit csinálok ha nem lesz karantén. :( Meg a kötelező konfikat letudtam, de azokra muszáj járni, mert ösztöndíjakat se lehet máshogy megpályázni, ergo azzal nem jut előrébb az ember. Most meg csőstől van a nyakamba minden. XD Inkább legyen hosszabb a PhD, ha tudsz mellette dolgozni valamit, nálunk nem tilos, heti 20 órát kell bent lenni. Ez persze nem elég megcsinálni minden heti feladatot úgyhogy részben maradt a home office. De így szerzek nemi extra bevételt, csak ne kéne heti 40+ órát melózni és még 8 órát ingázni mellé, nincs életem. :/
2021. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mármint heti 8 óra összesen :D
2021. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a PhD képzés előtt megjelent publikációkat nem vették figyelembe, illetve kb. 15 cikket kellett írni. Ennek a mi doktori sulinkban nem lehetett volna a fentiekkel gyorsítani. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy máshol lehet, de én nem hiszem.
2021. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!