Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet minden kötelező...

Hogyan lehet minden kötelező érettségi tárgyból 90% feletti eredményt szerezni?

Figyelt kérdés
A kötelező érettségi tárgyak alatt a középszintű magyarra, matematikára és történelemre gondolok.

2021. szept. 19. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Tanulással.
2021. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Az első a szorgalom, aztán ha valami nagyon nem megy akkor keres egy magántanárt aki segít.
2021. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom, de ennél azért részletesebb válaszokat szeretnék.

Például konkrét tanácsokat és történeteket, hogy akinek sikerült, az miből és hogyan készült.

2021. szept. 19. 12:30
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Sok tanulással.
2021. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Korábbi évek feladatsorainak gyakorlása, régi füzetekből jegyzetek átnézése (főleg a szóbeli tételekhez), és rendszeres tanulás, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen pánikolni.

Az emeltek 80% felettiek, minden más 90% feletti lett így.

2021. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Minden tételt olvass el legalább egyszer. Ha belefér, akkor kétszer is.

Kitűnőre érettségiztem, nem nagy dolog.

2021. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

Magyarra lehet valamennyit készülni, vagyis anno lehetett. Szövegelemzést vagy mi a szart kellett csinálni az hozható volt. Verselemzés/összehasonlítás az szar volt. + ide meg kell említeni kötelezőket is... ami nettó hülyeség mert ezekre baromi kevesen emlékeznek tekintve, hogy kb senki nem olvassa el és baromi unalmasak is.


Matek begyakorolható. 80% sima és kb nem is kell érteni mit csinálsz.


Törinél pedig ha vannak tételeid azokat tanuld meg előre és abból már lehet csipegetni érettségi vizsgán. Amúgy meg konkrétan készülni nem lehet szerintem, de ha megnézed az addigi feladatokat akkor lehet van amik ismétlődnek.

2021. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Szerintem egy titka van. Az elmúlt évek feladatsorait elölről hátra begyakorolni. Ha megtanulsz akár év elején egy anyagot, akkor is keress olyan érettségi feladatokat, ami a témakörből van. (ugyanezt mondanám az emeltekre is)

Egyedül talán a magyar az, aminél nem tudod magad rendesen visszaellenőrizni, de ott meg pl. a költőket, korszakokat megtanulod, meg a szempontokat és menni fog.

Nekem így lett minden 90% fölötti. (nameg áprilisban kb csak az érettségivel foglalkoztam, rengeteg időt szántam rám)

Úgyhogy nem lehetetlen:)

Sok sikert!

2021. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Úgy, hogy az előtte lévő 3-4 évet sem szartad telibe, magadnak dolgozod ki a tételeket és megérted az összes tankönyvet, amiből tanultatok.


Tapasztalat :)

2021. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Én az érettségire egyáltalán nem készültem külön, legalábbis az írásbeli részére semmi különösebb felkészülési stratégiám nem volt. Egy-két órán bemutattak nekünk egy-egy korábbi érettségi feladatsort és megoldottunk pár feladatot, de nem vittük túlzásba és magam sem gyakoroltam az iskolán kívül. Szimplán tanultam az órákra, amit éppen vettünk és ennyi. Egyébként nem voltam extrán jó tanuló sem, olyan négyes-ötös jegyeim voltak, de néha becsúszott rosszabb is. A szóbelikre már többet készültem én is, hiszen ott ki kellett dolgozni a tételeket (bár ezeket is inkább együtt dolgoztuk ki a tanárral, elmondta konkrétan mit vár tőlünk) és megtanultam őket. Nekem így lett a legrosszabb érettségim 90%-os, a többi pedig felette (egy emelt, többi közép).
2021. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!