Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz elvégezni a...

Mennyire nehéz elvégezni a BGE nemzetközi gazdálkodás szakot, ha gyenge voltam gimiben matekból?

Figyelt kérdés
Igazából nem azért voltam/vagyok gyenge, mert hülye vagyok hozzá, inkább csak elhanyagoltam, és nem fektettem bele elég időt és energiát. Milyen szintű matek van ezen a szakon? Idén érettségiztem, de majd csak jövőre megyek egyetemre. Mire feküdjek rá addig matekból?

2021. szept. 21. 01:16
 1/9 Baluba ***** válasza:
100%
Hány százalékos érettségit írtál?
2021. szept. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sajtadó ***** válasza:
100%

Van 2 félév matek és 2 félév statisztika, mindkettő megtanulható akkor is, ha 3-as voltál matekból középiskolában. Menj magántanárhoz rögtön az elején, aki elmagyarázza. Tök logikus egyébként az egész.


Ezt leszámítva a szak elvégzéséhez a 4 alapművelet kell csak.

2021. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Éppen hogy súroltam a hármast, 40 százalékkal. :(


#2 Köszi az infót :)

2021. szept. 21. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A BGE NG nagyon-nagyon jó szak, megéri megkockáztatni, megéri "szívni" vele szerintem Szerintem teljesíthető a matek, bár számomra a matek1-2 és a stat1-2 húzós volt, pedig én középsuliban faktos voltam és imádtam a matekot, igaz végül csak 80 körüli közepet írtam.
2021. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Baluba ***** válasza:
100%
Nézz át mindent, amit statisztikáról tanultatok, valamint egyenletek, egyenlőtlenségek, függvények témaköröket. Ezekre lesz a legnagyobb szükséged.
2021. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5)

plusz valószínűség számítás. Nagyon-nagyon fontos.

A matek1-et kb kihoztam középsulis hozott tudásból (jó azért nem), de az sokat épített rá, de a matek 2 már kemény volt számomra.

2021. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát leírom én hogyan zárkóztam fel.Mondjuk nem gazdasági szak,hanem mérnöki,de az elsőfélév majdnem ugyanaz matekból.Van 1-2 plusz,de az mindegy.Biztosan analízisetek lesz.Ez a kedvenc tárgy minden szakon.A legfontosabb ami menjen kézség szinten,azok az egyenletek,egyenlőtlenségek,logaritmus,azonosságok,törtek(ez nem vicc,sokan vannak akik nem tudnak rendezni,én is így voltam vele,mert rosszak voltak az alapjaim.Ezekkel zhk-ban sok ilyen rendezős feladat szokott lenni),gyökvonás,hatvány és az ezekhez tartozó összes azonosság.

Feltudsz innen készülni: [link]


A 9-10 osztályt mindenképp csináld végig.Azokban vanmak a legfontosabb alapok.Amiket fent felsoroltam.Napi 2-4 videó még emeszthető.Végig lehet rajtuk menni 2-3 hónap alatt.Ha tovább jutottál és megvannak az alapok bepróbálkozhatsz a 11-12 évfolyamal,ott már ugye elégé mennek az egyetemi szinvonal fele.Lesz határték,deriválás és integrálás és valszám.Ezeket fogjátok nyomni egyetemen is nagyon sokat.Erre épül a többi tárgy.Elég sok meló,de ha foglalkozol vele mindennap bőven meglesz.Szóval hajrá!

2021. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
A BGE matekja vicc.
2021. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, én 30 %- os matekot írtam , de egyetemen nekem sokkal egyszerübb és átláthatóbb mint középiskolában. Nem kérnem lehetetlent gyakorolni kell és készülni, vannak felkészítő és ennyi a titka . Szerintem sokan siránkoznak , de nem tesznek eleget érte!( Pedig elvileg itt a legnehezebb a matek)
2021. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!