Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatás: Tanulhatok...

Felsőoktatás: Tanulhatok államilag támogatott formában, ha már van diplomám, de még maradt 4 támogatott félévem a 12-ből?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most már az a szabály, hogy elhasználhatod mind a 12 félévedet, diplomától függetlenül.
2010. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen de csak mesterképzési (Msc) szakon jelentkezhetsz államilag finanszírozottra. Ha egy másik alapképzésre (Bsc) jelentkeznél, akkor csak költségtérítéses módon lehetséges.
2010. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló!

Ez biztos? Ismersz valamilyen weboldalt, ahol utána olvashatnék? Köszönöm!

2010. aug. 31. 19:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Első hozzászólónak üzenem: jó lenne, ha így lenne...
2010. aug. 31. 19:10
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
ugyanazon a szinten nem tanulhatsz. ha már van egy bsc-s diplomád, akkor többé olyanra már nem mehetsz ingyen.
2010. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Így van, ha már van alapdiplomád, csak költségesen kezdhetsz bele egy újabb alapképzésbe.
2010. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok:


tesóm végzett egy fősulit, majd elkezdett egy egyetemet, 2 évet fizetett, most meg átvették államira (nem zseni pedig :)), szóval fősulis diploma után, most államin jár alapképzésre.

2010. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Ugyanazon a szinten csak 1 diploma megszerzését támogatja az állam.

Alapképzésen semmiféleképpen nem tanulhatsz már állailag támogatott formában.

Ha az első diplomádat főiskolán szerezted, az most alapképzésben szerzett diplomának felel meg, így mehetsz államilag támogatott mesterképzésre.

Ha pedig egyetemen szerezted, az most mesterképzésen szerzett diplomának felel meg, így csak költséges formában tanulhatsz mesterszakon is.

2010. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem tudok linkelni, ez a saját tapasztalatom. Én is ezt hittem, de amikor beiratkoztam a második diplomám megszerzésére, akkor közölték Velem ezt a tényt.
2010. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok :)


Úgy tudom idéntől van ez a szabály, te mikor kérdezted előző?

2010. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!