Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan érettségizzek olyan...

Hogyan érettségizzek olyan tantárgyból, amit nem tanulok?

Figyelt kérdés
Bioszból akarok érettségizni, ha lehet, akkor emelt szintűt, ezzel az a baj, hogy nem tanulom a suliban, mert szakgimis vagyok. Hallottam valami olyat, hogy osztályozó vizsgát kell tennem, de nem igazán értem, hogy mit jelent. A másik, hogyan tudok rá készülni, miből, kivel és hol tanuljak, hogy le tudjak érettségizni?

2021. szept. 23. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

Az osztályozó vizsga azt jelenti, hogy le kell vizsgáznod a középiskolai biológia anyagból, annyi vizsgát kell tenni, ahány évig egyébként bioszt kell tanulni (hogy most ez 3 vagy 4, arra nem emlékszem).


Ha nincs az iskoládban biológiatanár, akkor egy másik iskola tanáránál fogsz vizsgázni. Ha van, akkor "házon belül".


Utána mehetsz érettségizni. Az osztályozóvizsgák jegyei pedig simán bekerülnek a bizonyítványodba, mintha tanultad volna rendesen a bioszt.

Osztályfőnöködet kérdezd meg, merrefelé indulj el.



Amúgy magántanár, ha megoldható akkor vendégtanulóság bioszórákon másik iskolában (szintén osztályfőnök), esetleg érettségi felkészítős tanfolyamok.

2021. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!