Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségizhetek e olyan...

Érettségizhetek e olyan tantárgyból, amit nem tanulok a suliban? (Francia)

Figyelt kérdés
Franciából szeretnék majd emelt érettségit csinálni, de a sulinkban nem tanítanak franciát. Nem a felkészüléssel van baj, mert az menne, csak a kivitelezés. Hallottam olyat is hogy osztályozó vizsgával lehetséges, de nem tudom hogy működik pontosan. Aki ért hozzá, esetleg volt/van ugyanebben a helyzetben, tudna segíteni? Előre is köszi! :) 16/f

2021. ápr. 1. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Igen de ne lepődj meg ha fél országot át kell majd utaznod, hogy találj egy iskolát ahol van erre lehetőség.
2021. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Legalább 2 évig kell tanulnod az adott tantárgyat ahhoz, hogy érettségizhess belőle
2021. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Osztályozó vizsgát kell tenned belőle és akkor érettségizhetsz, de leghamarabb 10. Végén
2021. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
11. és 12. osztályos tananyagból le kell tenni a vizsgákat, utána lehet menni belőle érettségire.
2021. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A 9.-10. évből is kell.
2021. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
99%
Én 4 évig éltem Franciaországban, és kivételes kérelem megadásával érettségizhettem a Leövey Klára gimnáziumban.
2021. ápr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Semmi akadálya. Csak osztályozódni kell a 4 év anyagából. Nyugi nem kell a fél orszagot átutaznod, hogy legyen hely ahol érettségizz. Ez már emelt szint, amit amugy sem a középiskoládban csináltál volna. Abba a legközelebbi iskolába fognak beosztani, ahol tudsz franciából emeltezni oda kell majd elmenni.
2021. ápr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%
Nekunk anno ofi azt mondta, hogy abbol lehet amit legalabb 2 evig tanultunk
2021. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!