Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri vegyészmérnöknek...

Megéri vegyészmérnöknek tanulni? Jó a fizetés?

Figyelt kérdés
Továbbá vegyészmérnökire elfogadják a közép matek és az emelt biosz érettségit? kémiából nem szeretnék érettségizni:(

2021. szept. 27. 19:08
 1/3 anonim válasza:
100%
Hát,kémia nélkül nehez leszel vegyészmérnök, ugyanis a vegyészmérnök kémiával foglalkozik (nevéből is adódóan)... Biológiához aligha van valami köze. Nem mellesleg ha nem szereted a kémiát (ugyan ezt konkrétan nem írtad de az irományodból ezt tudom kövekeztetni) akkor miért szeretnél ezzel foglalkozni? Olyan hivatást válassz amit szeretsz is csinálni, na meg meg is éri.
2021. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Ha csak a pénz motivál akkor garantálom hogy szakmától függetlenül az első félévben fogod otthagyni az egyetemet, vagy lemorzsolódni.


Ha nem érdekel amit tanulsz és nincs iránta elhivatottságod akkor a legmenőbb, legkeresettebb diplomával a kezedben is szenvedés lesz a munka világa. Lehet "büfészakos" diplomákkal is nagyon jól keresni ha kiemelkedő vagy a saját területeden. Ezt a területet keresd meg, olvass rengeteget és kísérletezz.

2021. szept. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet biomérnöknek menni ilyen feltételekkel. Sőt lehet emelt matek+közép kémiával vegyészmérnöknek. Nézz utána a felvin, ezt a variációt nem tudom fejből, és pont annyi energia lenne nekem megnézni, mint neked.


De igen, miért nem szeretnél kémiából érettségizni? A vegyészmérnöki nagyon kemény szak.

2021. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!