Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam: gyógyszeré...

Melyiket válasszam: gyógyszerész vagy vegyészmérnök?

Figyelt kérdés

Amiket tudni kell rólam:


Biosz-kémia szakos tanuló vagyok egy erős gimnáziumban. Mindkét tárgyból 4-es vagyok. A bioszt szeretem, a kémiát nem annyira. Az egyetem után szeretnék itthon maradni. Fontos, hogy jó fizetést kapjak és könnyen el tudjak helyezkedni.


Ja és szeretem a matekot, 5-ös vagyok belőle.



2021. szept. 27. 19:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ha jól tudom vegyészmérnökire (Debreceni Egyetem) elfogadják a bioszt is kémia helyett. Így ha nem muszáj kémiából nem érettségiznék. De javítsatok ki. És segítsetek dönteni légyszi :D
2021. szept. 27. 19:53
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Afelé menj tovább, amit szeretsz. Csak a biosz, kémiát kizárva.


Én a gyógyszerészre szavaznék, lányos mivoltomban azt én is csinálnám. Ám nem tudom, milyen szaktárgyak kellenének hozzá,és kell e a kémia

2021. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem szereted a kémiát, semmiképp sem ajánlom a gyógyszerészt, ugyanis rengeteg kémia van. A vegyészmérnökök tárgyaival nem vagyok teljesen tisztában, de ott is sok a kémia, talán nem annyi mint a vegyész szakon.


Egyébként én se szerettem a kémiát annyira, nem is voltam túl ügyes belőle, de bele lehet jönni, ha tényleg azt a szakot akarod elvégezni.

2021. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha jó fizetést, akkor egyiket se. Persze kérdés, neked mi számít jónak... Amúgy a kettő közül a vegyészmérnök keresettebb. De kémiát mindkettőhöz szeretni kell, különben szenvedés.

DPR alapján a 2017/18-ban, illetve 2011/12-ben végzettek (mester) bruttó átlagfizetése gyógyszerészeknél 466/528 eFt, vegyészmérnököknél 454/730 eFt. Ebből látszik, hogy átlagban picit jobban indulnak a gyógyszerészek, de később lényegesen lemaradnak (átlagban!). (Összehasonlításképpen ezek a számok egy mérnök-informatikus vagy villamosmérnök esetén 600+/900+ eFt.) Amúgy egyáltalán nem számít gimiben milyen tagozatos vagy, el kell menni a nyílt napokra, és meg kell nézni valójában mivel is foglalkoznak az egyes szakokon végzettek.

2021. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit választottál végül, de a kettő közül én inkább a gyógyszerészetire mennék.
2023. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!