Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolások, egyetemisták!...

Középiskolások, egyetemisták! Mit gondoltok, mit érdemes manapság tanulni ahhoz hogy rendes fizetésünk legyen?

Figyelt kérdés

Még másfél évig kb. Gimnáziumba járok, viszont nem tudom érettségi után mit kezdjek magammal. Tényleg érdemes egyetemre menni? Elég sok olyat hallottam hogy pl bölcsész karon végzett lányt a mekibe vették fel, mert hogy nincs elég tapasztalata a többi munkahelyre.

Nem tudom mennyi hitelessége van a magyar fizetéses weboldalnak, de ahogy végignéztem a szakmákat mindegyik amiben egyből el lehet helyezkedni maximum 200 vagy ritkán 300 ezer/hó.

Ötletek hogy mivel lehetne korrekten keresni?



2021. szept. 27. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Fasz kivan az ilyen kérdésekkel. Minden napra jut legalább egy. Tessék itt egy lista. Mondjuk mivel nem tudom hogy mi érdekel, mihez lenne affinitásod, ezért csak úgy random írom, ami eszembe jut.

kőműves

villanyszerelő

gázszerelő (nem Lőrincre gondolok)

összes többi építőipari szakma, ami most nem jut eszembe

autószerelő

prostituált

programozó

villamosmérnök

gépészmérnök

politikus (bár ehhez nem kell szakma)

ingatlanközvetítő (inkább legyél prosti)

szakács

pénzügyi vonalon is lehet keresni

Majd folytatja, akinek van kedve hozzá.

2021. szept. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
97%

-Gázkészülék szerelő/karbantartó - de saját vállalkozás, nehogy alkalmazottként (ezt minden ilyenre).

-Autóklíma töltés/szerelés/karbantartás. Épületklíma eszedbe se jusson, viheted fel a tetőkre a 70 kilós gázpalackokat a hátadon az összes többi tróglival együtt - bele rokkan derekad.

-Szobafestő/mázoló - glettelés része poros szar, amúgy jól kereshetsz.

-Villanyszerelő - itt ugyanaz a falvésésre mint előzőnél, de ha találsz valaki hülyét, aki segédként elvégzi helyetted némi aprópénzért, akkor maga a szakmunka az már jó.

-Bankár, bróker vagy ügyvéd - gyakran csak bizonyos vallásúak jutnak megfelelően jó pozíciókba - többieknek a csicska munka jut.

-Adósságkezelő (behajtó) pl Providentnél. Veszélyes, de jól fizető munka, sok utazgatással.

2021. szept. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Semmit.
2021. szept. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
50%

Nem érdemes középiskola után tovább menni!

Betöltött 20. életév... és lehet menni metró vagy villamosvezetőnek ha Budapesti vagy!


A tanfolyam elég nehéz 8-9 hónap... de az idő alatt fizetest kapsz és utazási igazolványt!


www.bkv.hu/karrier


www.villamosoktatas.hu


Érdemes körbe nézelődni!

Jogosítvány a kötött pályás járművekre nem kell!


Betöltött 20. életév és 8 általános!

A többi magasabb iskola csak előny!


Tanfolyamokat a BKV indítja!

És Ő is fizeti a teljes költséget!

2 évet kell alá írni... a tanfolyam is munkavisszonynak számít!


A fizetes havi nettó: 300-420 között mozog...

Sok mindentől függ .. állandó délután pótlékok stb...


300 nettó alatt senkinek nincs a fizetése...


Biztos bejelentett állami cég... szabadság van betegállományba akkor mész amikor akarsz!

Tanfolyam idő alatt azért neee!!!!!


Elgondolkodtató sztem ...


Sok sikert! :)


Nekem 2 felsőfokú végzettségem van a BKV -t nem hagynám ott ... biztos pénz mindig meg van!


Kirugni meg kb semmiért nem rugnak ki alkohol egyedűl ... minden más elintézhető! :)


Nekünk a covid idő alatt is volt munkánk, és fizetésünk is!

2021. szept. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Gázszerelőnek kell tanulni manapság! Vagy kimígy Osztrákba
2021. szept. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Vagy akár egy ritkább nyelv is jó, ha multinál akarsz valamit csinálni. HR szektor meg IT szektor a két fő részleg.


Amúgy meg... Ambícióval bármiből jól lehet élni, akár utcaseprőből lett szelektív hulladék cég tulajává dolgozva magad. A lényeg a szorgalom meg kitartás. Amihez az kell főleg, hogy élvezd.

2021. szept. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Én kifejezetten érdekesnek tartom, hogy erről középiskolásokat és egyetemistákat kérdezel. Én egyetemista vagyok és azt mondom legyél matematikus, rohadtul megéri. Ja, hogy affinitásod nincs hozzá?


Amúgy sokat számít, hogy mit csinálsz a szakod mellett. Versenyek, kutatási/gyakorlati programok, ismerkedés a szakmabeliekkel stb. Ja és a specializáció.

2021. szept. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Kétkezű munka. Ha ezt tudod csinálni akkor most arany életed van és ha van egy 3-5 év tapasztalatod akkor magánban is csinálhatod. A havi 300-400 pedig úgy meglehet, hogy Reggel Reggel 7 kor elindulsz és 3-ra otthon vagy, azaz 8 órát alig csinálod meg...

Nem egy villanyszerelő és kőműves van aki letudja a napi 8-at utazással együtt és annyi a nap. Ami itt problémás az igazából a közeg. Ha intellektuálisabb ember vagy akkor itt a társasággal bajban leszel a legtöbb esetben.

2021. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Adkeizaal válasza:
100%

Szerintem szinte bármilyen végzetséggel vagy végzettség nélkül meglehet keresni 300-400 ezret ha talpraesett vagy.

Persze sok esetben nem az első napon, de egy két év tapasztalattal befektetett munkával mindenképp.

Azt kell megtalálni ami érdekel és minél jobban beleásni magad.

Úgyhogy bármilyen diploma vagy szakma, és önképzés örökké.

Ha főiskola/egyetem vagy szakma érdemes a suli mellett dolgozni azon a pályán amit választasz még, ha suli alatt szar pénzt adnak is. Sokkal könnyebb utánna munkát találni, ha nem csak órán láttál hallottál valamit.

2021. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom érettségi után mit kezdjek magammal"

Az legyen az elsődleges feladatod, hogy megismerd magad minél jobban, akkor majd fogod tudni, hogy mik azok a dolgok, amikhez megvannak a képességeid, azok közül melyek azok, amiket szívesen csinálsz vagy tanulsz és azok közül melyikkel lehet jobban keresni milyen áron.


"Tényleg érdemes egyetemre menni?"

Nem feltétlenül.


"Elég sok olyat hallottam hogy pl bölcsész karon végzett lányt a mekibe vették fel, mert hogy nincs elég tapasztalata a többi munkahelyre."

Aki nem is próbál a szakjához közelebb álló munkahelyre bekerülni, hanem inkább elfogadja a mekis állást, az így jár.


"Nem tudom mennyi hitelessége van a magyar fizetéses weboldalnak, de ahogy végignéztem a szakmákat mindegyik amiben egyből el lehet helyezkedni maximum 200 vagy ritkán 300 ezer/hó."

Isten hozott a való világban. Ha hosszú évek óta dolgozó emberek ennyit keresnek, akkor te kezdőként mégis mennyit akarnál nulla tapasztalattal?


"Ötletek hogy mivel lehetne korrekten keresni?"

Azzal, hogy kezdetben megelégszel ennyivel is, aztán nem vándorolsz munkahelyről munkahelyre néhány havonta, hanem megpróbálsz egyre értékesebb munkaerővé válni, hogy az egyre több tapasztalatodra hivatkozva egyre több pénzt kérhess a munkádért.


Ha már a kezdet kezdetén meglenne a mondjuk fél milla nettód, mi lenne abban a kihívás? Az olyan lenne, mint amikor 6 évesen leülsz apáddal sakkozni és folyton hagy nyerni. ;-) Hidd el, sokkal érdekesebb az élet úgy, ha nem hull minden az ölünkbe. Vagy te mindig "easy" fokozaton játszol mindent? :)

2021. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!