Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemen elkezdtem ezt a...

Ha egyetemen elkezdtem ezt a félévet államilag támogatotton, de én nem járok be órákra és nem vizsgázok le egyik tárgyból se akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Átsorolnak következő félévtől önköltségesre vagy megszüntetik a jogviszonyomat vagy mi lesz
2021. szept. 28. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a sulid tanulmányi szabályzatát.
2021. szept. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően egy ideg mintha lehetne a regisztrált félévet is visszavonni. Hívd fel a tanulmányi előadódat, mit tanácsol.
2021. szept. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Még semmi. Átsorolás mindig nyáron van, a jogviszonyod megszüntetéséhez meg több kell.


De miért nem vonod inkább vissza az aktív félévre bejelentkezést? Október közepéig még megteheted minden indok nélkül.

2021. szept. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert azt mondták nekem hogy már nem lehet
2021. szept. 29. 08:20
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez egyetemfüggő. A BME-n okt. 14-ig tart a kegyelmi időszak, amikor még visszavonhatod az aktív státuszt különösebb ok nélkül. Az ELTE-n ilyen nincs, de az ott is érvényes, hogy okt. 15-ig lehet úgy kiiratkozni, hogy nem használtál el államilag támogatott félévet.
2021. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Diákhitel miatt nem passziválhatok.
2021. szept. 29. 09:15
 7/15 anonim ***** válasza:
Értem. De passziválni akarsz, vagy otthagyni a képzést?
2021. szept. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak passziválni. Ezt a félévet szeretném csak. Utána tovább folytatnám
2021. szept. 29. 09:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem egyetemfüggő. A BME-n tudom, hogy lehet, az ELTE-n tudtommal nem, máshova nem látok bele. A diákhitellel nem tudom, hogy működik. Adott egyetem tanulmányi osztályánál érdeklődj.
2021. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A diakhitel maga mondta neked h nem passziválhatsz?
2021. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!