Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE tárgyleadás évközben?

ELTE tárgyleadás évközben?

Figyelt kérdés
Most kezdtem ősszel az egyetemet, felvettem egy idegen nyelvet szabad kredithez, de nagyon gyorsan haladunk és hiába tanulok rá csomót, nem birom tartani a tempót, bármennyit is készülök, rosszul teljesítek. Le tudom adni ezzel az indokkal vagy ennél komolyabbra lenne szükség..?

2021. okt. 3. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyfelvételi időszakon túl is le lehet tárgyakat adni, de ehhez külön kérvényt kell benyújtani, aminek általában eljárási díja van, amelyről a hallgatói térítések és juttatások szabályzatában olvashatsz. Ugyanakkor megteheted azt is, hogy egyszerűen nem jársz be az adott órára többet, így a tárgyat a hiányzásaid miatt "nem értékelhető" minősítéssel zárod. Ez kicsit lehúzza majd a kreditátlagodat, de ha nem érzed annak a veszélyét, hogy emiatt átsoroljanak költségtérítésesre, akkor ez is egy megoldás. Viszont a nem teljesített tárgy újbóli felvételekor valószínűleg kell majd díjat fizetned (ez is az előbbi szabályzatból deríthető ki). Nézd meg, melyik olcsóbb megoldás.
2021. okt. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!