Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg óvodapedagógu...

Mennyire éri meg óvodapedagógusnak vagy csecsemő-kisgyermeknevelőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógus vagy kisgyermeknevelő szakot megéri elvégezni a főiskolán?

Mind a kettő szakma tetszik, de nem vagyok biztos benne hogy jó választás lenne.

Mennyit keresnek manapság az ilyen képzettségűek? Illetve milyen kötelezettséggel járnak?



2021. okt. 5. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Hát ne 300 netto körül gondolkozz, főleg kezdőként.

Ezek szerintem bértáblásak és utána tudsz nézni szerintem. Én kezdőnek 130-160 tippelnék, de ennek nézz utána, mert most a hasamra csaptam. Persze azért függ, hogy állami vagy magán intézmény ahol vagy.

Illetve orvosoknak volt most béremelés vidéken. Most, hogy a védőnők is részesülnek/részesültek azt nem tudom.



Ha szereted az embereket és ez boldoggá tesz akkor elég megéri. Ha netto 300-400 a cél akkor nem éri meg.

2021. okt. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Magyarországon nem éri meg. A fizetés nevetséges, a gyerekek pedig állatok módjára viselkednek
2021. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
A jelenlegi pedagógus bértábla alapján kezdő fizetésként óvodában és bölcsődében alapdiplomával nettó 160 ezer körüli a jövedelem, ez lassan kúszik felfelé az évekkel, így jelenleg a nyugdíj előtt állók nettó 250 ezer körül keresnek. Az óvodák és bölcsődék nyitvatartásából pedig könnyű kitalálni a munkaidőt: bár a gyerekeket az ügyeletes már reggel 7-kor fogadja, a legtöbb óvodában 8-kor kezdődik a fejlesztő munka (akkorra kell minden pedagógusnak bent lenni), és este 5-ig tart. Nyaranta van 4 hét egybefüggő szünet, egyébként nemigen adnak máskor szabadságot.
2021. okt. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
#3 voltam. Még annyit tennék hozzá a mondandómhoz, hogy egy alternatív lehetőség magánóvodát vagy magánbölcsődét nyitni, ami magasabb jövedelemmel járhat, de ehhez jelentős kezdőtőke kell még akkor is, ha az ehhez kialakítandó épületet csak bérled. Az engedélyezéshez sok mindennek meg kell felelni, s ehhez a eredetileg normál lakás céljára szolgáló épületet át kell alakítani (pl. vizesblokk).
2021. okt. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Ilyen hivatást nem azért választ az ember, mert megéri.

Elvégezni könnyű, szinte biztos az elhelyezkedés is... de megélni max (nagyon) vidéken lehet belőle. Mondjuk nem is a fizetésért csinálja az ember.

Én tanítónak tanulok. Azért, mert ezt szeretném csinálni.

2021. okt. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5, ne mondd már nekem, hogy a fizetés nem lényeg....én is szerettem volna tanítani, de ilyen nevetséges bérért maradtam inkább a multinál és elvégeztem (a tanító mellett) egy gazdasági szakot.

Lényegesen jobban keresek, szeretem amit csinálok és munka után van türelmem a saját gyerekeimhez. A munkát sem viszem haza, hanem felállok az irodából és másnap folyt.köv.

Ha meg lennének becsülve a pedagógusok minden téren, akkor talán! elgondolkoznék rajta, hogy beállok-e tanítani. De így.....

2021. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves 6. válaszoló. Gazdasági szak alatt mit értesz pontosan?
2022. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!