Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes programozónak állni?

Érdemes programozónak állni?

Figyelt kérdés
Lassan már a macskám is programtervező informatikusnak tanul. Ennyi embert nem fog bírni felszívni a munkaerőpiac.
2021. okt. 6. 21:15
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki annak tanul, nem biztos, hogy el is végzi.

Sokan rájönnek közben, hogy nem nekik való.


Több tízezres hiány van jelenleg az IT szektorban. (Nyilván ebbe nem csak a programozók tartoznak).


Sokan kimennek külföldre vagy itthonról dolgoznak külföldi cégnek, szóval itt marad a hiány...

2021. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Informatikusnak nagyon is érdemes tanulni egyetemen, szerintem te a divatos "elvégeztem a 3 hónapos bootcampet amiért fizettem milliókat mostmár programozó vagyok"-ra gondolsz akik össze tudnak dobni egy weboldalt.
2021. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is érdemes, ha végül nem programozó leszel, hanem menedzser, stratéga, befektetéseken dolgozol stb. Vegyél fel gazdasági tárgyakat is, és utána meg csinálj egy MBA-t vagy egy gazdasági mesterszakot.
2021. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ma már kb alapműveltség. Bármelyik tudományban dolgozol, kb esélyed sincs nélküle. Minden elemzés, szimuláció, modelltervezés géppel zajlik és minél jobban értesz hozzá, annál önállóbb tudsz lenni rengeteg dologban. Én átképeztem magam, mert kutatóként akartam folytatni, csak beleszegényedtem teljesen, minimálbéres voltam, pedig ott is programoztam. Aztán mikor egy kollégám-évfolyamtársam feladta és váltott, én is elkezdtem másra fektetni a fókuszt. Fejlesztőként sokszorosan honorálják a tudásom és végre elszakadhattam a bejárósditól is. Elvégeztem egy informatikai szakot, a velem kezdettek közül 6-an vették át akkor a diplomát, mikor én (vagyis menetrend szerint). Talán 3 embert ismerek magamon kívül úgy egyáltalán, aki nem csak a programozáshoz ért, hanem más hasznos dologhoz is (matematika, közgazdaságtan, biológia például) Nem látom azt, hogy egy színvonal fölött tolonganának az emberek. Webdesigner csoportokban lehet, bár ott helyesen írni sem sok embert látok. De ahova nem csak esztelen kódolás kell és 3 hónapos akármilyen tanfolyamokról szerzett tudás, ott azért más világ van. Vannak jó szakemberek végzettség nélkül is, de a többség eltűnik a süllyesztőben. Diplomásként sem lesz mindenki fejlesztő, de ha másba is kezd, az is olyan, hogy bőven megéri neki. Én nem keresek állást, konkrétan engem keresnek, ez kb azóta így van, hogy elkezdtem a szakot és mint informatikus, értelmezem magam. És mindaddig így fog maradni, amíg én hajlandó vagyok leülni és néha tanulni is, ami nagyon sok emberből hiányzik, mert általában csak csinálni akarják koncepció, elegancia és elmélet nélkül.
2021. okt. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!