Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha alapvetően jó vagyok...

Ha alapvetően jó vagyok természettudományokból, de hányingerem van a programozástól, érdemes más mérnöki szakra jelentkezni?

Figyelt kérdés

Alapvetően a legkevésbé sem érdekel a programozás, főleg hogy mindig változik, száz féle dologra lehet benne specializálódni, kódnyelvből is van 312412 darab stb... mivel ADHD-s vagyok nekem ez nagyon zavaró, és utálom a káoszt ami az egész IT-t körülveszi.

Úgy kell elképzelni hogy a szobám gyönyörűen rendben van, minden a helyén, és ilyen esetekben tudok csak tanulni, jól érezni magam.

Olyan szakot keresek amiben valami hasonló "tiszta" utat járhatok be.

Gondolkoztam egészségügyin, mérnökin, nyelvi szakon...


2021. okt. 6. 23:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mindenben vannak új dolgok, és hogy nincs olyan szak, ahol ne kéne egy életen át képezned magad, de az más.
2021. okt. 6. 23:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik mérnökin van programozás szerintem, de sehol ssm úgy tanítják, ahogy te beszélsz róla. A szakmához szükséges kis matlabba, c++-ba vagy pythonba nem fogsz belehalni.


Én természettudományi szakon tanultam, ott is volt programozás. Nem tudod és nem is célszerű megkerülni. Ma már értelmesen nem tudsz semmit vizsgálni gépek nélkül.

2021. okt. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem úgy tanítják, viszont egy mérnökinformatikus, progmatos, üzemmérnök-infós szembesül ezzel.

Egy gépész pl kétlem hogy kódolna.

Nem hiszem hogy pl egy kémikus, gyógyszerész stb magának írja a programokat.

Tudást biztos ad bele, ha olyan területen dolgozik, de nem ő programozza le. Javíts ki ha tévedek.

2021. okt. 7. 02:06
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

De, használnak szkriptnyelveket, elemzéshez és modellezéshez is programozást.


És nem, mérnökinformatikus stb szakon sem úgy tanítják, csak hülye vagy hozzá és azért tűnik úgy.

2021. okt. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hülye az te vagy ha nem érted meg amit írtam.

Nem úgy tanítják, viszont szembesülnek vele, ami azt jelenti rohadtul el kell dönteniük mivel akarnak foglalkozni, abban a nagy káoszban, és olyan gyorsan változik az IT, hogy ha nem tartanak lépést vele, bszhatjak a diplomájukat, miközben pl egy gépészmérnökkel ilyen nem történik.

2021. okt. 7. 02:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Gépészmérnökként nem kell programozni? :D jaj


Nincs sok, de ha ezek miatt a dolgok miatt utálod a programozást, a géptanba bele fogsz feketedni meg kb az összes laborba.


Am az ADHD nem személyiségvonás, hanem egy kezelésre szoruló betegség. Mi lenne ha inkább azzal kezdenél valamit? Az összes technológiai tárgy konkrétan abból áll, amit itt körülírtál a programozásra vonatkozóan...

2021. okt. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gépészmérnökin nincs programozás... hm. Hát nem sok van a legtöbb esetben, de mindig változó rendeleteket nézegetni kell. Eszerint a szabvány szerint, aszerint a szabvány szerint csinálni ezt és azt és akkor feleljen meg ez és az.

Programokban is jönnek ki az újak egyfolytában. Solod edge, solidworks, inventor, revit stb stb és mindig van újabb és újabb.

Ezek után meg beszélj azzal a faszival utána azzal a faszival és megint változtatnak valamit itt meg ott akkor dolgozd át a tervet, de ha átdolgozod akkor végezd el a szimulációt, hogy kibírja-e és a szükséges paraméterek jók-e. Leáll a termelés akkor csináld meg 5 perc alatt mert percenként 1 milliós veszteséggel áll a gyár. Persze a tönkremenő alkatrészhez ha nincs cikkszám vagy épp nem a szomszéd pistánál kapható akkor csináltasd meg, hogy jó legyen minél gyorsabban.

Volt olyan csávó akit majdnem kirúgtak mer amit tervezett eszköz csak a 3. alkalomra lett jó egyedi gyártásban. Ha ez nem jön össze akkor valszeg leves lett volna.

2021. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: De nem a gépészmérnök írja meg a programot, ő csak használja.


Idén végeztem gépészmérnökként, nem kellett a 3,5 év alatt semmit programoznom, ugyanígy a munkám során sem.

2021. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!