Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az, hogy sajtótechnikus?...

Mi az, hogy sajtótechnikus? Voltaképpen mit csinál az, aki egy iskolában ilyen szakra jelentkezik?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 19:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még kíváncsi lennék arra, hogy a moderátornak mi a szerepe, csak ezt már elfelejtettem kiírni? Mit csinál egy moderátor, és hol tud vele elhelyezkedni?
2010. szept. 1. 19:27
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

:) schola? Nekem moderátor a szakmám, újságnál, tv-nél, rádiónál ha van elég kapcsolatod


amúgy


A sajtótechnikus az országos nyomtatott sajtóban a szerkesztő (rovatszerkesztő, rovatvezető) asszisztense, illetve az újságíró (átfogó témákkal foglalkozó főmunkatárs) közvetlen segítője. A regionális nyomtatott sajtóban (fővárosi kerületi lapoknál, megyei újságoknál, városi és községi orgánumoknál, nagyvállalatok és helyi közösségek belső információs kiadványainál) szerkesztői vagy belső munkatársi cikkírói) munkát is végezhet. Jó a kommunikációs készsége, megfelelő a stílusérzéke és az íráskészsége, nem idegen tőle a szerkesztés sem. Ismeri a lapelőállítás hagyományos formáit, a szövegszerkesztés alapműveleteit és az elektronikus lapkészítés folyamatát. Felismeri az audiovizuális eszközök kiegészítő szerepét az újságírásban és a lapszerkesztésben.



A moderátor az elektronikus médiában (rádió, televízió) a legkülönbözőbb műfajokat képviselő produkciókban szerkesztőként, riporterként, műsorvezetőként működik közre. Színházban, művelődési házban vagy szabadtéri rendezvényeken szervezője, szerkesztője, közreműködője a különféle műfajú rendezvényeknek, irányítja a műsor lebonyolítását, összeköti az egyes műsorszámokat.

A moderátor elkészíti a közönségnek szánt műsorok koncepcióját, forgatókönyvét (szerkesztés), a programot tematikusan felépíti, kiválasztja és felkészíti a közreműködőket (művészeket, szakembereket, stb.), illetve összeköti az egyes műsorszámokat saját (előre megírt vagy rögtönzött) szöveggel.


A moderátor szakmai tevékenységét a szakintézmények (televízió, rádió, színház, művelődési ház, stb.) megfelelő részlegeiben végzi rendszeresen vagy alkalmanként egyedi műsorok közreműködőjeként.

Feladatait önálló vállalkozóként, illetve a szakirányú intézmények, vállalkozások munkatársaként látja el hivatásszerűen főállásban vagy mellékfoglalkozás keretében.Munkáját a megrendelő igényeihez alkalmazkodva önállóan szervezi és végzi.Olyan sokoldalúan képzett szakember, aki feladatának elvégzésekor különböző rendezvényeken, akár a műsor lebonyolításának irányítójaként (műsorvezető, játékvezető), akár összekötő kapocsként (konferanszié) közreműködik, szerepel.

2010. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. És amúgy igen...a Scholára gondoltam. Érdekel a suli és kíváncsi voltam, hogy ezen a két szakon pontosan mit is lehetne tanulni. Interneten persze kerestem ezekről infót, de alig írtak róla valamit.

Amúgy jöhetnék még válaszok, de az elsőből is megértettem :)

2010. szept. 1. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:

nezz fel a schola honlapjara (www.esa.hu) ott megtalalsz mindent


ott tanultam, nagyon jo suli

2010. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi megnéztem a honlapját, de a kollégiumról nem találtam semmit. Vagy nincs is ennek a sulinak kollégiuma?
2010. szept. 2. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:

De a Kós Károly kollégium a Mogyoródi úton. Stadionoknál.


[link]


Gyakorlatilag ingyenes, csak kaját kell fizetni, ami minimális összeg

2010. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag ingyenes? Ez pontosan mit takar?
2010. szept. 2. 16:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Schola által mész oda, akkor nem kell külön fizetni azért, hogy ott lakj.(ennek feltétele, hogy nem vagy még 23 éves) Nagyon sok helyen van úgy, hogy azt mondják 13000 Ft/ hónap. Itt nincs ilyen. Csak az étkezést kell fizetni, ami viszont kötelező. Napi egy meleg ételt kell fizetni. (lehet ez ebéd vagy vacsora) (amúgy jól főznek) ennek az ára minimális. Amikor én ott laktam (2005-2007) akkor ez az összeg max 3500 Ft volt havonta. Mostani árat nem tudom, de gondolom, hogy nem sokkal több. Érdeklődj a sulinál, ők mindent elfognak mondani.
2010. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Engem is érdekel ez a dolog!! :D ha újságíró szeretnék lenni, akkor a sajtótechnikusi szakra kell jelentkeznem az egyetemen?? és miután megvolt a diplomám, el kell mennem dolgozni egy újságíró mellé, és ha úgymond előléptetnek akkor leheet újságíró?? javitsatok ki ha nem igy van!!! :D
2011. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak: a sajtótechnikus és az újságíró két külön szakma, ugyan sok olyan közös tantárgyuk van, ami mindkét szakmában előfordul. A sajtótechnikus egy újságnál általában a szerkesztői, laptördelői, vagy képszerkesztői, tördelői feladatokat csinálja. A rovatszerkesztő, rovatvezető asszisztense, illetve az újságíró közvetlen segítője. Ő nem újságíró.


Ha újságírást szeretnél tanulni, újságíró szakra kell menni. HA pl Schola Európa Akadémiát választod moderátor szakra menj, ha főiskolát egyetemet, akkor kommunikáció és médiaszakra kell menned, vagy bölcsészre, utána szakirányként jöhet az újságírás

2011. ápr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!