Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mesterszakot tudok...

Milyen mesterszakot tudok választani az adott BA szakommal?-felvételi különbözet nélkül.

Figyelt kérdés

Üdv!


2 éve végeztem el a Károlin a Keleti nyelvek japán szakirányt,viszont nem szeretnék ebbe az irányba menni mester szakra. Milyen más lehetőségeim vannak mesterszakra? Történelmen gondolkodtam például.



2021. okt. 8. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem mester, hanem újabb alapképzés, de nálunk tanítóképzőn vannak szlavisztika és anglisztika szakot végzettek is rövidített képzésen (8 helyett 4 vagy 5 félév)
2021. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nemzetközi gazdálkodás alapképzést csináld meg logisztika szakirányon, ütős kombináció.
2021. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A felvi.hu-n van egy táblázat, amely összefoglalja a jelenleg elérhető mesterképzéseket és azok felvételi követelményeit. Szerintem ezt érdemes átnézni, mert minden le van írva.

Amúgy én anglisztikás vagyok, szóval szintén nyelvszak és jelenleg én is ezen gondolkozom, hogy mi legyen majd. Sajnos nem találtam túl sok lehetőséget… Mehetek egyenes úton tovább az angolos mesterképzésekre (anglisztika, amerikanisztika, angol nyelvoktató - ami nem összekeverendő a tanári képzéssel, ez nem ad tanári végzettséget), fordító-tolmács mesterre (de ehhez ugye két idegen nyelv kell, nekem egyelőre nincs második nyelvvizsgám és nem tudom lesz-e addigra), esetleg kommunikáció és médiára (ha van elég elfogadható kreditem, de azért ez kérdéses) és ugye az ilyen alkalmazott / elméleti nyelvészet stb. basic szakokra. Még a hungarológián (azon belül magyar mind idegen nyelv) gondolkozom, mert ahhoz kevesebb kreditet kell elfogadtatni és azt még talán össze tudom szedni ebben a két félévben. A többihez pedig már sokkal több kell (~50 körül), igazából max. akkor lehet annyit összeszedni, ha az volt az ember minorja. Nekem nincs minorom, de ha neked van, akkor ugye azzal is tovább tudsz tanulni. Úgyhogy én ezen meglepődtem és sajnálom, mert azt hittem nagyobb átjárás van a szakok között.

2021. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem a felvi-n hol érem el ezt a táblázatot? szeretném összevetni a lehetőségeim
2021. okt. 10. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez lenne az.

2021. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!