Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Fakultációs kérdés!...

SOS! Fakultációs kérdés! Orvosira szeretnék menni, melyik választás az előnyösebb?

Figyelt kérdés

Az van, hogy szünet előtt kémiát és bioszt jelöltem be faktra. Arra gondoltam, hogy idén (11.) teszek évvégén előrehozot középszintű érettségit kémiából és németből, jövőre pedig emeltet szintén kémiából és bioszból, plusz leteszek egy német középfokút.

Sokan azt mondták, hogy ezt inkább ne, a biosztanárom(aki kémiatanár is csak nem nekünk) azt mondta, hogy ez jó ötlet, mibvel szerinte a kémia emelt amúgy is könnyebb mint a biosz. Csakhogy, így úgy nézne ki az órarendem, hogy 2*7 óra, 2*9 óra és egyszer 8. Ami (nekem legalábbis) kib@szottul sok, már bocs a kifejezésért, ráadásul mire hazaérek meg még tanulni is...

A másik variáció -amit nem tudom mennyire tudnék kivitelezni -, hogy idén középszint németből+kémiából, jövőre bioszból emelt, és két nyelvvizsgát kéne szerezni. Egy németet, és egy angolt(?). Angolt eddig nem tanltam, csak olaszt, de mint kiderült, ahhoz sík hülye vagyok. Angolra nagyobb esélyem lenne, csak nem tudom, ennyi tanulás mellett meg tudnék-e tanulni úgy angolul, hogy ,ásfél év alatt nyelvvizsgázni tudjak.

Segítsetek légyszi, holnapig döntenem kéne:((:'(


2010. szept. 1. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

2012-ben fogsz akkor orvosira jelentkezni, ugye?

Ha jól tudom, akkor már kicsit változni fog a pontszámítás. Középfokú nyelvvizsgáért csak 28, kettőért 40 pontot fog járni, és az emelt marad 40 pont.


Az angol nyelvvizsgát össze lehet két év alatt hozni (különtanárral), de neked még egyelőre németből sincs meg. Így szerintem elég kockázatos.


Én inkább az első verzióra szavazok. Ha esetleg nem sikerül jól a kémia emelt, akkor még mindig ott van a közép. De egy nyelvvizsgát mindenképp csinálj:)

2010. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
NÉmetből idén tuti meg lesz. Épp ez az, hogy abban nem vagyok biztos, hogy még egyből meg lenne. Nem vagyok egy nyelvzseni:S
2010. szept. 1. 20:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor marad az első verzió. Az egyetemen úgy is hasznosabb:)
2010. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!