Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira miből készüljek fel...

Orvosira miből készüljek fel (emelt szint biológia+kémia), ti miből készültetek/készültök fel? (+pár kérdés)

Figyelt kérdés

És mikor kezdtétek a felkészülést? (Hány hónappal az érettségi előtt?) Jártatok magántanárhoz? Tagozatosak/faktosak voltatok?

Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat!:)


2011. okt. 26. 10:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés ami eszembe jutott. Szerintetek érdemes az egyetem érettségi felkészítő tanfolyamára járni? Próbálta már valaki, vagy fontolgatja valaki?

Köszi!:)

2011. okt. 26. 10:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kémia tanárához járok és már most tanulok, csak az a gond, hogy nem olyan intenzíven, mint szeretném, mert igazándiból én már leérettségiztem és most egy OKJ-ra járok, na most arra is kell tanulni (többet, mint képzeltem) plusz most megyek angol felsőfokra, plusz dolgozom.

Bioszból rengeteg dologból készülök, egyrészt saját jegyzetből, aztán Mozaikos könyvek, illetve Havas Thyra Biológia című összefoglaló kötete.

Kémiából szintén elsősorban saját jegyzetből (meg persze ott a tanár is) illetve Villányi Két szintű érettségire című kötete plusz Ötösöm lesz kémiából.

Úgy dióhéjban ennyi lenne :D

2011. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ú, köszi!:) Erről a Havas Thyráról még nem is hallottam :)) De most, hogy beírtam a keresőbe, még pár új eddig számomra ismeretlen bioszos könyvvel találkoztam:) Sok sikert neked, ilyen zsúfolt időbeosztás mellet is!:)

Még várok további válaszokat, könyveket.

2011. okt. 26. 11:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha emeltre mégy, akkor mindenképpen ajánlom neked Sebőkné Orosz Katalin könyveit, nagyon jók (biológia)

Kémiából pedig én is az előttem szólóét tudom ajánlani.

2011. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És kedves utolsó ez a Biológia érettségi 1,2,3 lenne ugye? Köszönöm szépen!:)

Ha van valakinek még valamilyen ötlete azt szívesen venném.:)

2011. okt. 26. 16:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Az a Sebőknés tényleg nagyon jó, plusz még, ha van erőd megcsinálhatod azt a nagy zöld biosz feladatgyűjteményt (Szerényi féle), tele mindenféle feladattal. Az a legjobb az ilyen feladatgyűjtemények közül (meg persze a Sebőkné)
2011. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm szépen! Nagyon aranyosak vagytok! :) Remélem így már fel tudok készülni!:) Ugye kb. ennyi elég a felkészüléshez?(+Mozaik+fénymásolatok+órai jegyzetek)

Vagy ez még mindig kevés? Ha tudtok "kevésbé hasznos", de elfogatható könyveket, vagy van még ötletetek akkor azt várnám. Köszönöm mindenkinek a segítségét, megy a plusz!:)

2011. okt. 26. 16:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek teljesen jók :) én csak azért vettem meg azt a Havas Thyrásat (kis rózsaszín), mert összefoglaló és vázlatosan ír le mindent, pont tökéletes arra ,hogy érettségi előtt mindent átfussak. De ami neked van az perfect. És sok sikert hozzá :)
2011. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintem mindegyikre beruházok, mert egyik könyvnek sincsen csillagászati ára, és hasznosak is. Tényleg köszönöm szépen a segítséget!:)
2011. okt. 26. 17:59
 10/11 anonim válasza:
100%
Én kettőt emelteztem biosz+kémia :) ne hagyd őket egy időszakra.
2011. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!