ELTE vagy BME fizika?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemnek színvonalasabb a természettudományos képzése? Külföldi továbtanulás szempontjából, melyiken érdemesebb elkezdeni a fizika bsc-t?
2021. okt. 8. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

Ha a helyezéseket nézzük, ELTE magasabban jegyzett nemzetközileg.


Én egy évet voltam BME fizikán, aztán mondtam, hogy elég volt, de ez nem a BME, sokkal inkább a fizika hibája volt.


Alapvetően amúgy ELTÉn egy BSC után a fizikában szélesebb körben lesz tudásod, BME-n nem jutnak olyan messzire. Cserébe ameddig eljutnak az alaposabb.


BME-n nagyszerű "szakemberek" oktatnak, zseniális jegyzetekkel, melyek közül nem egyet az ELTÉn is használnak.


Ha a presztízsesség a kérdés akkor ELTE, de ha egy családias közösségben szeretnél jó fizikus lenni, akkor BME.


De gondold át nagyon. Nekem 2 félév fizika után megváltás volt a gépészkar gyakkrlatiassága...

Ha kicsit is érdekelnek a mérnöki tudományok, hagyd a fenébe a fizikát!

Életem legrosszabb egy éve volt annak ellenére, hogy mindkét félévben 5 feletti kki-m volt.


Ha érdekel valami a BME-s fizikával kapcsolatban, dobj egy üzit!

2021. okt. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!