Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia, tovább tanulás,...

Pszichológia, tovább tanulás, melyik egyetem? Fontos

Figyelt kérdés

Nos, elég sok kérdésem lenne, de próbálok rövid lenni. Tudom, hogy sok hasonló kérdés volt már, ezért utánna is olvastam, hogy milyen tantárgyakból kell érettségizni ahhoz, hogy pszichológia szakra tudjak tovább menni. És azt nem értem, hogy oda miért nem kötelező a kémia/fizika, hogyha először az Orvostudományi egyetemre kell bekerülni, ahova viszont igenis számít (és kérik is) a kémia/fizika érettségi?! Budapesten hol lehet találni ilyen egyetemet, ahol jól is tanítanak és meg is érné jelentkezni? Valamint az igaz, hogy manapság nem keresnek jól a pszichológusok? Mert nagyon rám akarják erőltetni, hogy pszichiáternek tanuljak, de az meg +3év, amit nem biztos, hogy kibírnék. De elég elszánt vagyok ahhoz, hogy akár azt is elvégezzem. Viszont a család is fontos lenne számomra, hiszen már most is párkapcsolatban vagyok.


Ezen kívül nagyon szeretem még a matematikát és az angol nyelvet is, csak nem tudom, hogy ezekkel hol tudnék elhelyezkedi. Mérnök nem szeretnék lenni, mert azzal úgy hallottam elég nehézkes lenne az elhelyezkedés. Véletlenül nem tudna nekem valaki javasolni egy másik lehetőséget, hogy minek lenne érdemes tovább tanulnom?

Előre is köszönöm!


2010. szept. 1. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom hol olvastál utána, de eléggé el vagy tévedve.

Pszichológia bölcsésztudományi karokon van (ELTÉN pedagógiai és pszichológiai karon). Nem kell hozzá orvosi egyetem. A felvételi tárgyak magyar, matek, töri, nyelv, biológia.

A képzés 3 év alap és 2 év mesterképzés.


A pszichiátriához kell orvosi egyetem. Ott a felvételi tárgy biosz és kémia/fizika.

Mellékesen a pszichiáter képzés akárhogy is számolom, nem +3 év. Az orvosi egyetem alapból 6 éves, a szakosodás még plusz 5, tehát összesen 11.

A pszichológia meg ugye 5 év összesen. (Alapképzés elvégzésével még nem leszel pszichológus csak "viselkedéselemző").


Budapesten van a legjobb a Károli.

2010. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
-van:)
2010. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Első vagyok. Mérnökivel nehéz az elhelyezkedés? Ne viccelj már. A csapból is az folyik, hogy mindenhol mérnököket keresnek. Biztos előbb elhelyezkedsz vele, mint pszichóval.
2010. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Húú, akkor valóban eléggé elvagyok tévedve. És a pszichológus nem tudja tovább képezni magát? Valamint a két foglalkozás havi keresete között ft-ban kb. mennyi a különbség?

A pszichiátria pedig nem gondoltam volna, hogy 11év. :O Az viszont már nagyon sok lenne nekem. Nem akarok 30 éves lenni, mire elvégezném az egyetemet. Ráadásul addig folyamatosan tanulnom kéne. :S Annyira nehéz ilyenkor dönteni...


Most viszont érdeklődnék akkor kicsit a mérnök foglalkozás iránt is. Itt milyen egyetemek jöhetnének szóba? (Budapesten) Több a ponthatár mint az orvosira? Csak a matematika érettségi tantárgy kötelező hozzá?


Köszönöm szépen az elöző válaszokat is!! :) (Y)

2010. szept. 1. 23:23
 5/7 anonim ***** válasza:

A pszichiáter közalkalmazott, tehát közalkalmazotti fizetést kap. (közalkalmazotti bértáblát nézd meg).

Persze ha van magánpraxisa, annyit kér el, amennyit nem szégyell. A pszichológus meg attól függ, hogy hol dolgozik.


A 11 évet ne úgy értsd, hogy folyamatosan suliban ül. 6 év az egyetem (ekkor tényleg szinte csak tanulás van, meg rendes egyetemi előadások), de utána a szakképzés már kórházban zajlik, és fizetést is kap.


Az összes egyetem szakkínálatát pedig meg tudod nézni a felvi.hu-n. Itt megtalálod a felvételi tantárgyakat is.

2010. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, tényleg erősen el vagy tévedve. Inkább menj mérnöknek, azzal jobban el tudsz helyezkedni, mert mérnökből hiány van, pszichológusból meg túlépzés.

A pszichiáterség is keresett manapság,de nem hiszem, hogy szeretnél az elmeosztályon dolgozni 16 órákat ügyeletesként, ehhez meg keresni nettó 120-at... Meg nem hiszem, hogy 30 éves korodig szeretnél tanulni a szakvizsgához...

A mérnököket szinte vadásszák, borzasztó alacsony a ponthatár bármilyen mérnöki szakra. Az egyetemeket illetően bújd még kicsit a netet...

2010. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 'felvilágosítást' !(Y) Sokat segített. :) Akkor még ráállok az ügyre és remélem sikerül választanom.
2010. szept. 1. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!