Így bejuthatok egyetemre?

Figyelt kérdés

Van egy 54-213-05 kódszámú Szoftverfejlesztő OKJ-m, ami elméletileg plusz 32 pontot ér a felvételin.

Viszont nincs emelt érettségim.

Ha jól olvastam, akkor egy ilyen szakképesítés, ami nekem van mentesíthet az emelt érettségi megléte alól.



Itt olvastam, hogy ez "felsőfokú szakképesítés"-nek számít.: [link]

|

|

|

|

"Az új OKJ rendszerben a felsőfokú szakképzéseket felső középfokú vagy emelt szintű szakképesítésnek hívják. Ezek az 51-52-53-54-62 kódszámú tanfolyamok."



Az egyetem oldalán pedig ezt írták... "Alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén a jelentkezőnek rendelkeznie kell legalább egy emelt szintű érettségivel VAGY felsőfokú végzettséget tanusító oklevéllel."


Szóval van esélyem vagy nincs ?! :(



2021. okt. 15. 01:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Hmm...

Szigorodott a dolog! Remek!


Felvi.hu-n találtam egy írást miszerint bármilyen szakképesítésed van, mindenképp kell emelt :(

2021. okt. 15. 02:16
 2/13 A kérdező kommentje:

Najó megint találtam valamit a felvi.hu-n!!!


A pontszámítás esetén nem kötelező a jelentkezési feltételként meghatározott (emelt szintű) érettségi vizsga megléte, csak akkor, ha a benyújtott oklevél nem vehető figyelembe az adott szakon a pontszámításnál.


Kezdek teljesen tanácstalan lenni...

2021. okt. 15. 02:22
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Csak a diploma mentesít
2021. okt. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3-nak igaza van. Csak akkor nem kell emelt érettségi, ha van már egyetemi vagy főiskolai okleveled, ezen belül a felsőoktatási szakképzést is elfogadják, ha az adott intézményben abból is számolható érettségi pont. Az OKJ szakképesítések viszont nem számítanak felsőoktatási szakképzettségnek, mert ilyet csak felsőoktatási intézmény adhat ki. De ha szoftverfejlesztő vagy, akkor nem lehet gond informatikából emeltezned, s még rengeteg időd van jövő májusig, hogy felkészülj. Szóval semmi gond, simán bejuthatsz, csak annyi hátrányod lesz, hogy ki kell fizetned egy emelt érettségi díját.
2021. okt. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kicsit fura nekem ez az egész.

Ahány információs oldalt olvastam ezzel kapcsolatban mind egy kicsit homályosan fogalmazott. Van OKJ, ami beleszámít mert olvastam ilyet.

Talán az 54, 55-tel kezdődő kódszámos képzések. De nem vagyok már semmiben sem biztos.


Ma akartam jelentkezni keresztfélévre, de sajnos a városomban kizárólag mesterképzések indulnak.

2021. okt. 15. 08:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Beleszámít, az igaz, kapsz valamennyi plusz pontot, de emelt ettől még kell.
2021. okt. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt ma tette ki a felvi.hu

|

|

|

2021.10.15

Alapképzésre és osztatlan képzésre az a jelentkező vehető fel, aki


legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tett, amely teljesíthető:

érettségi bizonyítványban/tanúsítványban szereplő emelt szintű érettségivel VAGY középfokú szakképzettséget tanúsító oklevélben szereplő szakmai vizsgatárggyal;

|

|

|


Az enyém pedig emelt szintű szakképzettség.

De inkább majd bemegyek az egyetemre és személyesen rákérdezek.

2021. okt. 15. 10:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt szintű érettségi szakmai tárgyból, nem?
2021. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De csinálj emeltet, nem nehéz, főleg, ha már van belőle végzettséged.
2021. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Úgy van, hogyha ezzel a szakképesítéssel számold az egyetemre a pontjaid akkor tényleg nem kell emelt érettségi. Viszont ha érettségikből vagy a tanulmányi átlagodból akarod számítani a pontot akkor muszáj egy emelt érettségi.

Tehát ha ebből az OKJ-ból számolod a pontod az úgy néz ki, hogyha 4-es érdemjegyet kaptál rá akkor 320 pontot ér, ha 5-ös lett akkor meg 400 pontot ér átszámítva.

Viszont a többletpontot, azt a 32 pontot nem kapod meg.

2021. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!