Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki bejutott valamilyen...

Valaki bejutott valamilyen egyetemre 300 pont alatt? (Gépészmérnöki vagy mérnökinformatikus szakra gondolok) Ha a matek és az info közép szintű érettségim jól sikerül, akkor bejuthatok ilyen szakra könnyen?

Figyelt kérdés
Még annyi lenne a kérdés ha a felvi.hu-n a pontszámító kalkulátorral számolva nincs elég ponom akkor lehetetlen bekerülni?! Mer úgy tudom hogy 3 féle módon lehet pontot számítani.Most 12. évfolyamba megyek idén év végén 1db 3-as let angolból , és a töri 5,a többi meg 4!

2014. aug. 6. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
kétféleképp lehet pontot számolni. és BME-n kivül, szerintem mindenhol 300 alatt voltak a pontok, de könnyen rá tudsz keresni felvin.
2014. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsenek rossz jegyeid. Ha az érettségiket jól megírod, akkor bekerülhetsz az egyetemre.

Rákerestem pár egyetemre, hogy hol volt 300 pont alatt a gépészmérnöki és a mérnökinformatikus szakok:

DE-MK gépész ANÁ - 260 p

DE-IK mérnökinfó ANÁ - 264 p

DF gépész és mérnökinfó ANÁ - 260 p

KF-GAMFK gépész és mérnökinfó ANÁ - 260 p

ME-GÉIK gépész és mérnökinfó ANÁ - 270 p

OE-BGK gépész (magyarul) ANÁ - 275 p

OE-NIK mérnökinfó (magyarul Székesfehérvár) ANÁ - 272 p

PE-MIK mérnökinfó (Nagykanizsa) ANÁ - 260 p

PE-MK gépész (Veszprém) ANÁ - 260 p

PTE-PMMIK gépész és mérnökinfó ANÁ - 260 p

SZE-MTK gépész és mérnökinfó ANÁ - 260 p

SZIE-GÉK gépész ANÁ - 260 p

SZTE-MK gépész ANÁ - 260 p

Szerintem gyúrj a matekra, a fizikára és az infóra, akkor ezekre simán bekerülhetsz... Most még felesleges a pontjaidat számolgatni, csak tippelni tudsz, hogy milyen érettségit fogsz írni.

2014. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, matek tanárhoz fogok járni mert az nem megy annyira, nektek 12 . évfolyamban átvettétek a matek anyagot 9. osztálytól?
2014. aug. 6. 14:19
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha csak 6-9 ponttal vagyok a ponthatár felett akkor még koránt sem bizos hogy felvesznek
2014. aug. 6. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, utolsó évben átismételtek mindent, ami előfordulhat az érettségiben.

És nem értem miről beszélsz, ha csak egy ponttal van több pontod a ponthatárnál, vagy pont annyi pontod van, mint a ponthatár, akkor felvettek. Nézz utána, hogy alakul a ponthatár.

2014. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Következő tanévben 280 lesz a minimum ponthatár, viszont ha matek nem az erősséged, akkor miért olyan szakra akarsz menni, ahol minden a matek és fizika köré épül?


Minden esetre bármit meglehet csinálni, ha elég szorgalmas és kitartó az ember. Lényeg, hogy szeresd amit csinálsz.

2014. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 96% középszintű infó, és 70%-os közép szintű matek érettségivel jöttem Szegedre mérnökinfó szakra.


(A középszintű infó érettséginek semmi köze az informatikához, a matekom meg elég gyenge lett, mert gimiben nem tanultam a matekot(se), mint ahogy mást se, mivel ígyis 4-5 ös voltam mindenből.)


A 70%-os matek érettségi ellenére már csak 1 matekom van hátra, eddig mindegyik meglett elsőre...

--> Ebből azt akarom kihozni, hogy CSAK rajtad múlik hogy elbirod-e végezni az adott szakot, vagy sem. Tehát ez sem késő, ha itt kezdesz el megtanulni tanulni.

2014. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!