Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mérnök informatikusként el...

Mérnök informatikusként el lehet helyezkedni pl. java programozóként. Vagy jobban járnék ha elte infora mennék?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Mérnök/programtervező informatikus diploma + 1-2 nyelvvizsga + JAVA fejlesztői oklevél.


Vicces, de valóban ez kell egy jó álláshoz.

2011. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Programozóknak nem nagyon nézik, hogy milyen a diplomája, de kell lennie valamilyennek az IT területéről. Leginkább csak adminisztátori, rendszergazdai és egyéb munkáknál számít az egyetem híre. A jobb munkahelyeken tesztet töltetnek ki, és természetesen jó referenciaanyag kell. Ha van informatikai témájú blogod, akkor azt is megnézik.


És éppen ezért (mert mindegy milyen diplomát szerzel), én inkább azt javaslom, hogy egy "könnyű" szakot válassz. Került az ELTÉT, a BME-t és az Óbudai Egyetemet, mert ezeknek az infós szakjain, csak a felvett hallgatók 5-15 százaléka jut el a diplomáig, általában 2-3 év késéssel, a maradék 85-95%-ot pedig kibuktatják.


Nem túlzok, ezek pontos számok. Mit gondolsz miért nincsen benne a felvételi tájékoztatóban a diplomázók száma?

2011. okt. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az ELTE IK-ra járok most vagyok másodéves. A következőt látom: nálunk valóban nagyon kemény a suli, sokan kibuknak, ellenben aki rendesen odateszi magát az tud rendes tempóban haladni a tanulmányaival és aki itt lediplomázik, az szinte biztos, hogy másnap már olyan helyen dolgozik, ahol rendesen megfizetik, sőt sokan olyanok is jó állást kapnak akiknek nem sikerült a szakot elvégezni. A BME-n több ismerősöm kezdett velem együtt és nagy részük már nem jár oda mert valamiért nagyon nem szerették.
2011. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A BME-n több ismerősöm kezdett velem együtt és nagy részük már nem jár oda mert valamiért nagyon nem szerették."


Mindig ezt mondják, hogy "nem szerették" és ők hagyták ott. Ahelyett, hogy elismernék, hogy kibuktak.

2011. okt. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem szerették, hogy kibuktak, na
2012. máj. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
JAVA fejlesztői oklevelet hol érdemes megszerezni első?
2012. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!