Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SzE AHJK járműmérnök duális...

SzE AHJK járműmérnök duális képzés vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén fogok jelentkezni az Audi Hungária Jármű Mérnöki karára, duális képzésre, aki ott tanul/tanult tudna pár szót írni a tapasztalatairól? Mennyire teljesíthető a követelmény? Melyik cégnél voltatok gyakorlaton? Milyen volt ott a képzés? Mennyi fizetést/ösztöndíjat kaptatok? Mennyire voltak veletek toleránsak a tanulás terén? Előre köszi!!!

2021. okt. 20. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Győrben általánosságban van pár tárgy a műszaki karokon ami több szakon is van, rengeteg emberrel és az oktatásra saját véleményem szerint kisebb az akarat, sok esetben csak szívatás megy és feltorlódnak rajta az emberek.

Ezekre az elején egy kis magán korrep igen-igen jól jön.


De ezt a pár tárgyat leszámítva én csak jókat hallottam a képzésről, elég gyakorlati és ipar centrikus.

2021. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
75%

Szia, én ott végeztem, 2009-2013-ig jártam oda. Mi voltunk az első évfolyam, akik duális képzésben részt vettek.


Mennyire teljesíthetőek a követelmények?

Nálunk úgy volt, hogy az első öt félévben nem volt munkavégzés, csak a 6. és 7. ben. Nem egyszerű, de teljesíthető. Az elején az alapozó tantárgyak a legnehezebbek, a szakirányúak könnyebbek. Pl. a BME-vel összehasonlítva könnyebb a képzés, de megfelelő matektudás elengedhetetlen.

Melyik cégnél voltam? Én az AUDI-nál, de lehet választani több közül. Érdemes rákérdezni, hogy milyen feladatokat szánnak a duális képzésben résztvevőknek, és olyan helyet választani, ahol értelmes feladatokat kapsz, nem lóti-futi munkákat bíznak rád. Ez az esetemben sajnos nem teljesült.

Fizetés/ösztöndíj: az AUDI-nál a havi nettó bér kb 80 ezer ft volt heti 40 órában, de hangsúlyozom, ez közel 10 éve volt. Azóta biztos több. Meggazdagodni sehol nem fogsz a gyakornoki fizetésedből, ne ez legyen a szempont, hanem az, hogy olyan helyre menj, ahol minél több szakmai ismeretet tudsz szerezni. Az ösztöndíj a tanulmányi eredményektől és a szakátlagtól függ, 10 éve 2,3-as átlaggal kb havi 11.000 ft volt. Meggazdagodni ebből sem fogsz.

2021. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!