Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás nappali...

Nemzetközi gazdálkodás nappalis alapszakról megéri átmenni levelezőre?

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Csak akkor, ha hét közben csinálsz valami értelmeset (dolgozol vagy valami rendesebb szakon tanulsz). De amúgy igen, megéri. Nem gyengébb a színvonal levelezőn.
2021. okt. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Szia! Én is ezen a szakon tanulok! Az elsőnek részben van igaza , ha tényleg dolgoznál mellette akkor szerintem nem hülyeség . Szerintem hülyeség elkezdeni egy “rendesebb “ szakot. Ezzel a szakkal bárhol elhelyezkedhetsz kb . Inkább tanulj nyelveket és próbálj jó eredményt elérni mivel a mesternél fontos lesz !!! Mivel már voltam levelezőn azt elmondanám , hogy munka mellett amikor x órát keményen dolgozol naponta , akkor az embernek már nem marad annyi energiája hogy tanuljon is rengeteget . Ha van lehetőséged nappalin folytatni és biztosan ezt tenném.
2021. okt. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

2. “ Ezzel a szakkal bárhol elhelyezkedhetsz kb.”


Egy vízvezeték-szerelő OkJ-val is bárhol elhelyezkedhetsz kb. – de van, aki szellemileg ennél többre vágyik, többre képes. A gazdasági szakok egyfajta emelt szintű OKJ, régen ezt főiskolának vagy technikumnak hívták. Szakmai ismereteket adnak át, szakmát tanítanak, de a képzésnek semmi egyetemi jellege nincs. (Egyetemi jelleg == kutatási mélységben megismerni egy témát, kutatásokat tárgyalni, kutatni…)


Egyetemi színvonalú közgazdasági szakok a alkalmazott közgazdaságtan és a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző.


Aki viszont csak gazdasági szakra jár, abban lehet igény valami sokkal többre, és simán megcsinál mellette egy rendes egyetemi képzést (informatika, matek, mérnöki, vagy akár szociológia, pszichológia, vagy bármit ami érdekli), hiszen a gazdasági szakok max. részidőben terhelik le az embert. De ezt te is tudod, oda jársz.


És nem, egy gazdasági szaktól nem leszel értelmiségi, még egyszer: ez olyan, mint egy OKJ. Szakma. Nem egyetem.

2021. okt. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a munkáltatókat érdekli majd hogy levelező képzésen vettem részt és nem nappalin?
2021. okt. 23. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy, nincs benne a diplomában és az életrajzodba se kell beírni.


A munkáltatót az fogja érdekelni, hogy van-e szakmai gyakorlatod, és ezt megszerezheted gyakornokként vagy főállásban is, nappali vagy levelező mellett.

2021. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Értem amit mondasz hármas. Én inkább azt mondanám , hogy ez egy alapképzés. Ez mesterrel egész . Más szakot végeztem előtte , ami osztatlan volt , de azt sem mondtam volna annyira acélosnak , szerintme inkább azon múlik a diploma értéke , hogy mit tesz bele az egyén.
2021. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!