Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki egyszerre...

Van itt olyan, aki egyszerre két (nehezebb) egyetemi szakot is végez/végzett párhuzamosan?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy mérnöki szakon vagyok elsőéves, és nagyon gondolkodom azon, hogy elkezdjem az orvosit is jövőtől. Elvileg a másodév amúgy is könnyebb lesz valamivel, mint a jelenlegi első, és úgy érzem az energiámból kitelne + lenne nagyon minimális átfedés a tantárgyakban.


Mit gondoltok, nagyon lehetetlen? Van itt olyan, aki hasonló cipőben van, volt?



2021. okt. 27. 22:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég érdekes.Szerintem elég embert próbáló lenne.Nekem itt van a villamosmérnöki,és így sincs mellette szabadidőm.Főleg zh időszakban.A másik,hogy a 2 szak egyenként fogyasztaná a féléveidet,szóval elég esélyes,hogy elég hamar elfogyna a féléveid száma államisként.Ha nincs fölös pénzed,akkor nem biztos hogy megérné annyira eladósítani magadat.A bejárás is elég necces,esélytelen hogy ott legyél mind2-őn.Esetleg az egézségúgyi mérnöki?
2021. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel az orvosi, akkor menj oda. Jobb eldoni a mérnökit egy orvosiért, mert azorvosi költsége 12*1,5 milla, vs. mérnöki. 6-7*~500e.

A mérnökit utána, levelezőn is elvégzed, akár 0%-os diákhitelből.

2021. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

😅😅😅

Nincs az az Isten, aki képes lenne rá . 22 emberből ötöd évre 4 ember maradt a csoportból. A többi csúszott , itt hagyta vagy újra kezdte.

2021. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg úgy, hogy az orvosit csinálod nappalin, mellette levelezőre átteszed a mérnökit. De időd így sem lesz még levegőt venni sem.
2021. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%

"22 emberből ötöd évre 4 ember"


Orvosiról beszélsz? 90-92%-os végzési aránnyal az orvosi a legjobb az országban, ez an22 -ből 4 marad elég érdekes...

2021. okt. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen, arról beszélek.

Egy évet csúszott 6 ember, kettőt 4 ember,2 pedig újra kezdte. A többiek meg itt hagyták. Én is egy évet csúsztam és a saját csoporton példáját hoztam.

Tehát nem kitalált.:D

Máshol is ilyen arányok vannak.

2021. okt. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Detto, 24bol 7 harmadevre... :D
2021. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy csoporttársam volt úgy, hogy orvosi mellett belevágott egy mérnökibe, de csak az orvosi utolsó években. Ezzel együtt is az évfolyam top részéből (a kemény alapozó éveket négyesekkel-ötösökkel csinálta végig bukások nélkül) eléggé lecsúszott teljesítményben azokra az évekre, amikor általában jobb jegyeket szoktak már szerezni az emberek. De elvégezte csúszás nélkül, ha jól emlékszem, cum laude minősítéssel, ami az átlagosnak mondható. A mérnökin nem tudom, csúszás nélkül teljesített-e. Ha csak annyi volt az áldozata, hogy lecsúszott a summa cum laude-ról, és kevesebbet bulizott, lehet, hogy megérte, ezt neki kell tudni. Ő is az ilyen orvosi-mérnöki határterületek iránti érdeklődés miatt választotta ezt. Ugyanakkor te még elsőéves vagy, szerintem az első vizsgaidőszakod előtt még nem érdemes komolyan ezt tervezgetni, azt mindenképpen meg kell látnod előbb, mennyire könnyű vagy nehéz a mostani szakod. Egyébként orvosi-mérnöki határterületeken vannak mesterképzési lehetőségek.
2021. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!