Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki egyszerre...

Van itt olyan, aki egyszerre két (nehezebb) egyetemi szakot is végez/végzett párhuzamosan?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy mérnöki szakon vagyok elsőéves, és nagyon gondolkodom azon, hogy elkezdjem az orvosit is jövőtől. Elvileg a másodév amúgy is könnyebb lesz valamivel, mint a jelenlegi első, és úgy érzem az energiámból kitelne + lenne nagyon minimális átfedés a tantárgyakban.


Mit gondoltok, nagyon lehetetlen? Van itt olyan, aki hasonló cipőben van, volt?



2021. okt. 27. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, de vagy nagyon extra szuper zseninek kell lenned hozzá, vagy valamivel átlag feletti képességekkel és rengeteg lemondással lehet megcsinálni.

Én csináltam egyszerre két (önmagában nehéznek számító) szakot, de mindkettő műszaki terület volt, így a másodikat (egy év eltolással kezdtem) nem teljesen a nulláról kellett megcsinálni. Illetve az alap, hogy az egyiket 99,99% hogy csak estin/levelezőn fogod tudni csinálni, az időbeosztás miatt.

2021. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetetlen egyszerre csinálni a kettőt, az orvosi úgy is nehéz, ha csak azon az egy szakon vagy, nemhogy még egy mérnöki képzést is csinálj mellette:(

Ráadásul orvosin nem is indul levelező, szóval 2 nappalin ott lenni sem lehetséges.

2021. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az orvosit végeztem el anno, a mérnökiről így nincs saját tapasztalatom, de biztos vagyok benne, hogy ez így kb. lehetetlen kategória. Az orvosi egyetem folyamatosan egész embert kíván, és a mérnöki képzések is teljesen egyértelműen nagyon kemények. Amúgy csak kíváncsiságból: hogyan adódott éppen ez az ötlet ezzel a kombinációval? Úgy értem, ez a két szakma szerintem nem nagyon illik egymáshoz, de ez csak magánvélemény
2021. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

"Úgy értem, ez a két szakma szerintem nem nagyon illik egymáshoz, de ez csak magánvélemény"

Nem teljesen ördögtől való dolog, van néhány olyan szakterület (bár tény hogy eléggé szűken határoltak) ahol mindkét tudomány ismerete szükséges. Lehet hogy a kérdező terminátorokat akar készíteni:D

De viccet félretéve, lehet hogy pl. "okos" művégtagokat akar tervezni, vagy ilyesmi.

2021. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben bionikai mérnöknek kellene inkább mennie, nem orvosnak, szerintem
2021. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg egy mérnöki szakon vagyok elsőéves"

Szóval kb 0 ismereted van az egyetemről. Egy vizsgaidőszakon nem vagy túl, egy komolyabb házit nem kellett leadni:D

2021. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan szeretnéd finanszírozni? Ha mérnökin államin vagy, és orvosira is felvennének államira, akkor duplán fognak telni a félévek a 12 (14) -ből. Ha viszed párhuzamosan mind a kettőt, az orvosiból jó pár félévet kellene finanszíroznod, 1.5 milla /félév...


Ha két nappalit viszel, akkor a szemináriumom kötelező... Talán a mérnöki lehetne levelező.


Láttam egy két embert, aki a jogot és az orvosit együtt végezte, a két szak külön is leterhelő de ő más kategória volt, asszem summa c.l. végzett mindkettőből.


Meg van egyébként a biosz/kémia emelt? Mert lehet azt is meg kellene csinalnod, ha nincs, vagyis érettségizz újra, vizsgaidőszakban. Good luck.

2021. okt. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges. Egymás után ha sok a pénzed akkor van.
2021. okt. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyjan, hogy penz, ido, meg energia, de en elsos orvosiskent legfeljebb keso delutan vegzek, de volt mar oram 6-8-ig. Es mivel mindket szakon mindenhova be kell jarni szinte, szerintem lehetetlen... de ha mindketto erdekel, van pl. molekularis bionika szak
2021. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, molekuláris bionika szakon vagyok egyébként, azért írtam, hogy van átfedés a két szak között.


"Szóval kb 0 ismereted van az egyetemről. Egy vizsgaidőszakon nem vagy túl, egy komolyabb házit nem kellett leadni:D" igen, pont emiatt érdeklődöm gyakorin, olyanoktól, akiknek már van tapasztalata. :D

2021. okt. 28. 12:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!