Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nehéz ma egy érettségi?

Milyen nehéz ma egy érettségi?

Figyelt kérdés
2021. okt. 31. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A középszintűért nem kell aggódni, az emelt azonban egy komoly dolog.
2021. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan vesued és tanulsz,a középszint nem fog nehézségeket okozni.

Az emelten viszont megizzadhatsz.

2021. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik szinten. A közép nem gáz, az emelt már nehezebbo
2021. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A középszintűhöz nem kell nagy koponyának lenni. Úgy állítják össze a középszintű érettségit, hogy minden 3 agysejtnél többel rendelkező ember meg tudja írni egy kettesre. A szóbelin meg legfeljebb felhúzzák.
2021. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem tanultam rá egy percet sem. A töri emeltem 81 százalékos lett, a matek közép 35 százalékos. Nagyon változó mennyire nehéz, tantárgytól és diáktól függően. Nekem speciel a töri emelt nagyon könnyű volt. Matekból meg majdnem buktam :D.
2021. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A közép minden kötelező tárgyból a vicc kategória. Persze én könnyen beszélek, mert jó suliba jártam, sajnos nagyon sok iskolában pocsék az oktatás, így nehezebb a felkészülés. Minden osztálytársamnak/ismerősömnek kitűnő lett az érettségije. Szerintem az általános iskolás kistesóm is átmenne.

Az emelt nagyon változó, pl egy biosz vagy kémia halál, de egy fizika vagy egy infó, esetleg matek nagyon könnyű. Nyilván embertől is függ, de vannak olyan tárgyak, amikből objektívan nézve is kisebb az ugrás a közép és emelt között.


De alapvetően ha volt szakos tanár a suliban és elhangzott az anyag, szerintem könnyű. Pl magyarérettsegire egy percet nem tanultam és 98% lett. Úgy, hogy abszolút nem humános vagyok, egyszerűen csak értem azt, amit olvasok és még írni is tudok. És az a gáz, hogy ennél nem várnak el többet.

2021. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem csak lébecoltál a suliban négy évet, meg azért rászánsz egy-két hetet a felkészülésre, akkor az emelt sem akkora dolog
2021. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!