Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik reál szakon vannak...

Melyik reál szakon vannak javarészt értelmiségiek?

Figyelt kérdés

Sajnos eddigi tapasztalataim alapján (mérnökinfó 1. félév) nagyon sok olyan emberrel járok együtt akik egyáltalán nem inspirálnak. Sajnos nagyon sokan nem is veszik komolyan az egyetemet és nem becsülik meg a lehetőségeiket.


Így sajnos úgy érzem, hogy kevesebb emberrel tudok kapcsolódni. Gondolkodtam, hogy váltok matematikára vagy egyéb reál szakra és majd később specializálódom vagy megyek mesterszakra. Érdekel az informatika, közgazdaságtan és matek is jól megy. Nincs bajom a tanulással, eddig odatettem magam. Azonban ha egy olyan környezetben lennék ahol a társaim 95%-a ugyan úgy oda teszi magát nem csak az 5% akkor azt érzem sikeresebb lennék. Mit gondoltok szerintetek ahogy feljebb említettem egy matematika alapszakon elkötelezettebbek az emberek?



2021. nov. 2. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Elég érdekes gondolatmenet az, hogy az alapján választunk pályát, hogy három évig milyen a társaság az adott szakon.
2021. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha van legalább 1-2 ember a szakodon, akivel kijössz, az bőven elég. Járj el az egyetem mellett valamilyen közösségbe, töltsd a szabadidőd olyan emberekkel akik inspirálnak, ne a szaktársaidtól várd ezt.
2021. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Én matekra járok. Szerintem nagyjából helytálló, amit mondasz. Vannak páran, akik annyira nem veszik komolyan a dolgokat, de nem annyira hangosak. Ami viszont zavaró lehet, van egy kis elitizmus. Dehát ezek kéz a kézben járnak, azt hiszem. Ettől függetlenül ajánlom, és megértem, hogy nem akarsz olyan emberekkel egy szakra járni, akik nem inspirálnak, tényleg nagyon rossz tud lenni.
2021. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Gazdaság- és pénzügymatematikai elemző (Corvinus) vagy

Alkalmazott közgáz (Corvinus)


amiket keresel. De én se váltanék emiatt szakot, legalább a BSc-t végezd el. Még jól jöhet.

2021. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ilyen nincs.

Egyetemen a legtöbb ember bulizós/piálós és mivel az egyetem elvégzéséhez baromi sokszor inkább kapcsolat kell mint szorgalom ezért ők is elvégzik. (Sőt inkább ők végzik el)


Amúgy pedig az, hogy tanulni akarnak és okosak is nem azt jelenti, hogy normálisak. Vannak akik csak azért sem segítenek a többieknek, mert nehogy átmenjen már más is. Ő megkapja a kis 5-ösét a másik meg 2-esért szív.

2021. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
5: munkahelyen is ez van suli után
2021. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Ne alapszakon keresd. Ott mindenhol híg még a bagázs. Mesterszakon, doktorin vannak elkötelezettebb, értelmesebb arcok.
2021. nov. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a TTK ilyen alapszakon is. Alátámasztom szívesen, ha szeretnéd privátban. Matek szakos vagyok.
2021. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"az egyetem elvégzéséhez baromi sokszor inkább kapcsolat kell mint szorgalom ezért ők is elvégzik. (Sőt inkább ők végzik el)"

Aha, aztán majd úgy operálják meg a szívedet, hogy közben telefonos segítséget kérnek az egyetemi haverjuktól, ugye?...


"Vannak akik csak azért sem segítenek a többieknek, mert nehogy átmenjen már más is. Ő megkapja a kis 5-ösét a másik meg 2-esért szív"

Miért szív? Miért nem hagyja abba az egyetemet, ha nem akar tanulni? Nem kötelező oda járni. Aki nem segít neki abban, amiben szerinted segítenie kéne egyetemistaként, az ugyanakkor a legfontosabban segít: abban, hogy rátaláljon a saját útjára az életben - ami nyilván nem az egyetemen át vezet, ha ott mástól várja, hogy összehozza neki a jó jegyeket...

2022. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#5-nek. Mindenki magának tanuljon, nem azért vagyok szorgalmas, hogy más ne bukjon meg. Ha más bulizott hétvégén én meg tanultam akkor kapjon is annyit amennyit érdemel és én is.

BSc-n szerintem is nehéz elkötelezett embereket találni, várd ki a mestert és/vagy a doktori képzést.

Viszont, ha sok jó tanuló közt vagy lehet elkezded úgy érezni, hogy köztük te rosszabb vagy, ha esetleg valami egy kicsit is rosszabbul sikerül. Nekem ez volt a tanulmányi ösztöndíjas listánál, amikor nem a lista elején voltam.

Amúgy annál nagyobb hülyeséget, hogy azért válts szakot mert lusták a szaktársaid :D Semmi bajod a szakkal, jól megy és ilyenért váltani?

TTIK-s vagyok, a párom és a bátyám is, mindhárom szaknál BSc-n inkább a "valahogy meglegyen" mentalitás a jellemző. Két más TTK-s ismerős elmondása alpján is szintén ilyen a társaság. Tehát 5 szakból 5 ilyen, a többi sem lehet nagyon más.

2022. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!