Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemen a tanárok csak...

Az egyetemen a tanárok csak lusták tanítani vagy másféle oktatási stílus mūködik?

Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 15:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem egy olyan tanárom van, aki a hallgatóval tartattja meg az óráit, kioszt egy anyagot egy hallgatóra amit neki kell levázlatolni és eloadnies a tanar a vazlatbol kér szamon. Mi osztályozzuk magunkat. A masik tanar azt mondta, hogy masnapos és keveset fizetni ezert nincs kedve orat tartani inkabb beszelgessunk
2021. nov. 3. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle színvonalú egyetem létezik, azokon belül is sokféle tanárral. Valóban vannak nemtörődöm tanárok éppúgy, mint a hallgatóikért élő-haló lelkes oktatók is. Nekem még olyan tanárom is volt az ELTE-n, akinek a szobájába veszélyes volt egy hallgatónak bekopogni, mert behívott és spontán félórás oktatást tartott neki egy érdekes témáról; nem volt menekvés. Meg olyan is, aki kérésre egyéni konzultációkat adott bárkinek, aki valamit is nem értett. Egyetlen ilyen hallgató miatt is képes volt külön bejönni az egyetemre, neki különórát tartani. De valóban volt olyan oktatóhoz is szerencsém, aki láthatóan arra játszott, hogy a lehető legkevesebb energia-befektetéssel letudja az órákat, mint szükséges rosszt. Mind a két véglet létezik. Ilyen a magyar felsőoktatás.
2021. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ahogy az előző is írta, mindkét végletre vannak példák, de az én oktatóim is zömében nemtörődömök voltak, igaz, nem a legjobb főiskolába jártam, de mindenhonnan hallok hasonló történeteket.

nálunk olyan is volt, hogy szep és dec között nem volt hajlandó gyakorlatot tartani az egyik oktató. a gyakorlatok nagy része igazából teljesen felesleges volt. a legtöbb tárgyból vagy mi tartottunk előadást, vagy egyszerűen semmi érdemlegeset nem csináltunk.


olyan is volt, h a jogot tartó előadó elküldött minket fél 12kor, mert fáradt volt, és nem volt kedve tovább tanítani.

az egész magyar felsőoktatás vicc kategória a külföldi intézményekhez képest.

2021. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindkét végletre van példa szerintem is. Viszont anyám tanár, és szerinte a többi tanár igenis lustaságból adja ki az anyagot a hallgatóknak. Kevesen vannak, akik tényleg interaktív órát csinálnak belőle.
2022. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!