Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőápoló akarok lenni. Írna...

Mentőápoló akarok lenni. Írna nekem valaki aki ezt tanulta?

Figyelt kérdés
Debrecen, Miskolc érdekel főleg.

2021. nov. 4. 21:25
 1/5 Uristen888 ***** válasza:
100%
Szia! Konkrétan nem tudom, hogy az iskola érdekel-e. Ha megvan az érettségid, akkor már tudsz jelentkezni az OMSZ-hoz. Ha felvesznek, akkor kezdődik az úgynevezett alapképzés, ami 1 hónapos. Ha ez megvan, akkor már elkezdhetsz dolgozni, de a mentőápolói iskolát 3 éven belül el kell végezned, ami amúgy 2 éves képzés . Ha elvégzed, akkor pl nagyobb lesz a kompetenciád és a fizetésed is több lesz.
2021. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Megnezem, hogy mik a lehetőségek!
2021. nov. 7. 19:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekel az iskoláról szóló beszámoló is :)
2021. nov. 7. 19:32
 4/5 Uristen888 ***** válasza:
100%
Az első évet csináltam meg nappalin, most másodévben már estin vagyok. Első évben konkrétan mindent tanulsz ami EÜ. Ilyenkor még léteznek vegyes osztályok, pl: gyakorló ápoló, mentőápoló, gyógyszertári asszisztens. Ezek mind lehetnek egyben , mert az első évben mindenki ugyanazt tanulja. Na kb mintha sima ápolónak tanulnál. Alapápolást tanulsz, latint,betegjogokat, higinés dolgokat stb stb. Aztán van kórházi gyakorlat is (ha van, covid itt is közre játszik) nekem ez csak nyáron volt, 4 hetet voltam kórházban. Itt alapápolást kell csinálni, ágyazás, pelenkázás, etetés, cukormérés stb stb. Lényegében ezt kell "túlélni" . Aztán a második évtől jönnek a mentős tantárgyak is, itt már mindenki szakosodik. Ezt én is most csinálom, az OMSZ alapképzése mellett.
2021. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ismét! Nagyon kedves vagy. Alapvető elsősegélyt már ismerem, talán kicsit jobban is, mint az átlag. És a szándék az megvan, hogy tovább fejlesszem a tudásomat. Úgyhogy háta sikerül.
2021. nov. 9. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!