Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közpotni felvèteli feladatok!?

Közpotni felvèteli feladatok!?

Figyelt kérdés
Melyik feladat típusra kell nagyon gyakorolni?
2021. nov. 9. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Amelyik kevésbé megy, értelem szerűen... Egyben nézik az eredményeket a pont számításnál.

Illetve ami a vàlasztott iskolánál számít, pl. ha matek szakos valamit tanulnál, azt figyelembe vehetik.

2021. nov. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány éves vagy.
2021. nov. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Oldj meg néhány feladatsort a korábbi évekből, aztán látni fogod mit kell jobban gyakorolnod. [link]

Matekból azért nem a mértékegységváltásos feladat szokta a legnagyobb nehézséget okozni a felvételizőknek, hanem inkább egy bonyolultabb szöveges feladat.

2021. nov. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Mi most erre gyakorolunk a lányommal. Úgy szokott lenni általában, hogy ilyesmik vannak, nem feltétlenül ilyen sorrendben:

1. plusz mínuszos számolások, törtek, hatványozás

2. mértékegység váltás

3. kombinatorika

4. függvény, grafikon leolvasás, esetleg ehhez kapcsolódó átlag és százalékszámítás

5. trigonometria, meg van adva egy háromszög vagy négyszög, és annak a szögeit kell kiszámolni

6. térgeometria: felszín, térfogat számítás, valami hasábokból vagy kockákból összerakott testnek.

7. Szöveges feladat.

8. Egyéb.

Én azt mondtam a gyereknek, hogy az első 6-ra azért fel lehet készülni, bár néha ezekben is van szivatás, de általában azért hasonlók. Ez már 30 pont. A többiből meg csak valamit tud. Ha ír egy 35 pontot annak én már nagyon örülnék.

Az egyebekben szokott lenni geometria, függvények, számelmélet, vagy gyakorlatilag bármi. A szöveges feladatokból is vannak típusfeladatok, de időnként beraknak olyat, hogy kettéáll a füled.

Szóval én tényleg azt mondtam a gyereknek:

-a 6 típusfeladatra készüljön,

-nyalja be az alapfogalmakat geometriából (paralelogramma, téglalap, trapéz, deltoid stb).

-százalék és arányszámításokat tudja, legalább egy szöveges ez szokott lenni.

-Pitagorasz-tételt érdemes átnézni,hiába nem tananyag, néha berakják.

A szöveges feladatok elég nehezek szoktak lenni, szóval nem tudom mennyire érdemes azokra időt pazarolni. Ha most kezded el, akkor szerintem hagyd. Ha van még időd, akkor érdemes azokat is nézegetni. Próbáld megoldani időre, hogy mennyi megy 45 perc alatt, mert sajnos az is elég kevés szokott lenni.

2021. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2021. dec. 2. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
És miért 56 %, van valami, amit hozzá tudnátok még adni?
2021. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
#6 ne foglalkozz a statisztikával, vannak akik a piros x-ben lelik csak örömüket, hiába korrekt a válasz.
2021. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!