Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakács szakma OKJn mennyire...

A szakács szakma OKJn mennyire foglalja le az időmet?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, de szeretnék egy OKJs szakács szakmát megcsinálni. Mennyi az elmélet ezen a szakmán? Mennyire könnyen tanulható, ha szeretek főzni, de csak nemrég jöttem rá, hogy szeretnék szakács szakmát szerezni? Milyen tárgyak vannak, meg egyáltalán hogy megy ez? Mindent írjatok le, légyszi!!! Meg hogy egyetem mellett is találok ingyenes OKJs képzést?
2010. szept. 4. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak a kérdések felére tok válaszolni. Cukrásznak tanultam, de a fél osztály szakácsnak tanult. Tárgyak: Idegen nyelv, Élelmiszer ismeret, Szakács ismeret, Vendéglátás
2010. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah és az élelmiszer ism nagyon száraz. A vendéglátás meg számítások, fogalmak
2010. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ez engem is érdekelne :))


első-második válaszoló: te OKJ-set végeztél?


én találtam egy sulit, ahol van szombati oktatás, 1 éves. engem nagyon érdekelne, csak nem tudom, milyenek az esélyeim. mert én nem étteremben akarok elhelyezkedni, hanem egy családi vállalkozáshoz kellene. Plusz életkorom ellenére nem tudok gyakorlottan főzni :)


jó lenne, ha erre is mondanátok véleményt, hátha a kérdezőt is érdekli.

2010. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hol találtál ilyen sulit, és mennyibe kerül? Kissé szűkek az anyagiak, úgyhogy az államilag támogatott képzések érdekelnének, de az egy éves méginkább
2010. szept. 4. 14:08
 5/13 A kérdező kommentje:
első válaszolónak köszönöm:)
2010. szept. 4. 14:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem okj- sen végeztem, de szerintem ott is ezek az alap tárgyak, max nem olyan részletesen, alaposan. Amúgy a szakács szakmához nem kell olyan nagy érzék. A cukrászhoz is inkább kézügyesség, de a többi része a szakmáknak sztem abszolút tanulható
2010. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:)
2010. szept. 4. 14:15
 8/13 anonim ***** válasza:

én csak fizetőset néztem, mert van már diplomám, és bizonyos életkor feletti is vagyok, úgyhogy nekem csak az jönne szóba. ez általában mindenhol 200-250 e ft között van egy évre + esetleg vizsgadíj, regisztrációs díj. mivel új munkahelyem van, ahol szombaton is dolgozni kell, egyelőre talonban tartom + cukorbeteg vagyok, nem tudom, felvennének-e. de tkp. pont a diétás szakács képzés érdekelne a legjobban (az a szakácsra épül rá).

[link]

2010. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Most bukkantam a kérdésedre. Hasonló cipőben járok. Most kezdeném a fősulit is, de mellette szeretném a szakács sulit is elvégezni. Te belefogtál?
2011. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szia, végül nem:) Most léeszek másodéves, de elgondolkoztam, hogy miylen szakma kellene még... kaptam egy fülest, miszerint tanuljak meg főzni, ne pedig azt mondjam, hogy találj ki bármit és megcsinálom. Ugyanis oké, könyvből megy, de amúgy magamtól elég keveset tudok megfőzni... ráadásul most nem tudom, hogy hogy lenne időm majdnem 40 kredit mellett:/ Úgyhogy mostmár azt sem tudom, miylen szakmára menjek... te hová mentél fősulira?
2011. aug. 30. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!