Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elkezdeni az 5 éves...

Megéri elkezdeni az 5 éves magasépítő technikus iskolát lányként?

Figyelt kérdés

#Magasépítő technikus lányként
2021. nov. 14. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne, ha fizikailag bírod?
2021. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Az egyéb kérdésekben nem éri meg.

Ha már legalább a KARRIER kategóriát megtalálod, ÉS leírod a főbb tulajdonságaidat, akkor elképzelhető.

2021. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Kit érdekel a pinád most komolyan
2021. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Na, azért elég sok mindenben számít.

A lányok ÁLTALÁBAN felszínesebbek, gyengébbek, kevesebbet kockáztatnak, nem tudnak olyan jól összpontosítani, és gondosabbak, mint a fiúk. Ja, és ha valahol lányok vannak veszélyben, akkor a fiúk nagyon idegesek lesznek. Katonáéknál például ezért sincsenek vegyes csapatok.

A konkrét esetben ezeket is meg kell nézni.

2021. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 14. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az építőiparral az a baj, hogy a munkások között sok a teljesen bunkó alak. Ha építőipari technikus leszel, őket kell majd irányítanod, s bizony fel kell készülnöd arra, hogy az ilyen férfiak egy jó része rühellni fogja, hogy egy nő dirigáljon neki a munkában, meg hogy megmondja, mikor mehet cigarettaszünetre. Ezért csakis akkor válaszd ezt a pályát, ha karakán vagy és ki tudsz állni magadért. Különben a beosztottjaid lealáznak és nem fogod bírni a stresszt.
2021. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Építőiparban dolgozom, burkoló a szakmám, és nő vagyok. Idén végeztem a burkoló szakmával iskolában(két éves, esti). Nagyszerű volt a képzés. Igen, bírom, igen imádom, és nem, nem bunkók a munkások, nem bunkók a megrendelők, sokan kérdezgetnek, hogy "Miért csinálod ezt?" "Miért ezt választottad?", meg hasonlók, de senki nem bunkózott még velem sem iskolában, sem melósok között, sem megrendelők között azért, mert burkoló vagyok. Magánéletben igen, de az mellékes.

Mondok pár dolgot. Ha ezt szeretnéd, akkor nagyon gondold át. Ez párkeresésben hátrány lesz, lesz sok férfi aki ezt nem fogja tolerálni, de annak nincs keresnivalója az életedben. Lesznek sokan akik megszólnak, kidumálnak a hátad mögött, és kétségbe fogják vonni a szakmai tudásodat, de ezzel se foglalkozz. Lesznek páran, akik szemtől szemben beszólnak, hogy "Jhaj, csiska nő, csak leégeted magadat EZ FÉRFI MUNKA!", nem kell meghallani sem. Nem kell meghátrálni sem. Nem te leszel az első nő, aki ilyen szakmába vág bele, és ezt fogja csinálni, de az utolsó sem. Sok nő nem vág bele, mert attól fél, "Jaj, mit gondol majd a család/haverok/barátok/szomszéd". Kit érdekel? Ő életük, vagy a tiéd? Te tisztességes, normális szakmát szeretnél tanulni, és tisztességes, biztos munkát szeretnél csinálni felnőtt korodban. Ezzel semmi probléma nincs, ez a normális. Szégyellje magát az, aki nem tanul(t), és nem dolgozik, ne pedig te, vagy én! Ha ezt elkezded, és befejezed egy életre szól. Ha nem dolgozol benne később nincs értelme, de akkor is ott lesz a bizonyítványod, hogy te ezt végig csináltad. Nem lesz könnyű út, azt elmondom! Egy nőtől ilyen szakmákban többet várnak, többet kell teljesíteni, mint egy férfinak! De megéri, mert ezért cserébe látod a kiváló munkádat, és a megrendelők nagy része is megbecsül(legalábbis eddig ezt tapasztaltam). Kínálgatnak étellel, itallal, valahol szinte körbeugrálnak. Nyilván nem ezért csinálom, de megmondom őszintén, hogy szeretem, jó érzés. Jó érzés olyan emberekkel találkozni, akik megbecsülik a munkádat, és téged is, és ezt érzékeltetik is veled.

Hidd el, az oktatók sem lesznek meglepve, biztos oktattak már lányokat/nőket, nem lesz hátrány náluk. Nem kell félni! Csinálni kell, ha ez vonz.

Egy dolog fontos még: Bírd fizikailag, szóval ha nem vagy valami sportember, akkor kicsit kezdj el edzegetni, mert lesznek fizikailag megterhelő dolgok, amiket meg kell csinálnod. Sokszor be fognak segíteni a férfiak/fiúk, de nem biztos, hogy mindig. Legyél határozott, és kitartó, mert másképp az ilyen szakmákban megölnek nőként. Én is az vagyok, és már több cég is csábítgat, hogy menjek hozzájuk. :D

Hajrá, ha van még kérdésed, akkor írj!

2021. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: Egész más tészta beosztott szakmunkásként dolgozni és a munkatársaival elfogadtatnia valakinek magát nőként és más építésztechnikusként. Az építésztechnikus nem végez fizikai munkát, hanem az építési munkálatok felügyeletét végzi. Más szóval lényegében ő a főnök, elvileg ő dirigál, s ekként kell elfogadtatnia magát azokkal a szakmunkásokkal, akik 30 éve a pályán vannak. Ez még egy fiatal férfinak is nagy kihívás. Egy fiatal nőnek rettentően magabiztosnak kell lennie ebben a szerepben, különben kicsinálják a beosztottjai.
2021. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8, exem magasépítő technikusként végzett, mentek építkezésekre dolgozni gyakorlat keretein belül, stb. Van ott is fizikai munka része a dolognak. Nem egyből lesz vezető az ember, aki dirigál, ez nagy tévedés. Később lehet az, ez egyértelmű, de azonnal kicsi rá az esély. Egy ilyesféle technikus sok mindenhez ért, kőműves munkák, burkolás, meg hasonlók. Gyakorlatban is sok mindent meg kell tudni csinálniuk. A szakma gyakorlati vizsgáján például van térkövezés is. Ezek mellett rengeteg az elméleti anyag, műszaki rajz, ez egy összetett szakma.
2021. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!