Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munka és szervezetpszichológus...

Munka és szervezetpszichológus (MA) vagyok, milyen szakot érdemes elvégezni még?

Figyelt kérdés
Valamilyen gazdasági szak? HR-t érdemes lenne levelezőn?
2021. nov. 16. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Dolgozni lenne érdemes, esetleg phd-zni.
2021. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Mit akarsz kezdeni magaddal? Mit akarsz dolgozni?
2021. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
95%
Nem tudom, de ez engem is érdekelne. Én még csak a BA-nál tartok ugyan.
2021. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már van gyakornoki tapasztalatom hr és tréningezés témakörben is, az első pár évet hr-ben képzeltem el, utána szervezetfejlesztés lenne a cél,ha a HR nem jön be. De közben millió dolog érdekel ami nehezíti nagyon a dolgot pl. UX design, biológia, dietetika, de a,, hagyományos " pszichológia is. Szóval el vagyok veszve kicsit, reménykedek, hogy valaki meg tudja osztani a tapasztalatait
2021. nov. 16. 23:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Esetleg egy tanácsadó szakpszichológus vagy karrier tanácsadó felkeresése? :DDDD


Bocs, de tényleg. Ezt nyilván te is tudod, életre szóló döntést nem hozunk gyakori kommentek alapján. Mindegyik, amit itt felsoroltál, további 3-5 év befektetett tanulás. Ne itt dönts! Kérj segítséget és gondold át szakemberrel!

2021. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

4

Ez a behányok ide mindent, ami érdekel egyáltalán nem segít. Nekünk sem és neked sem. Van egy csomó dolog. Mi az, ami abból jobban megérné? Mi az, amivel nem rostokolsz újabb 4-5 évet a felsőoktatásban? Mi az, ami annyival jobb, hogy megérje beletenni még ennyit? Fel akarod dobni, amit eddig csináltál vagy arra akarsz felhúzni valamit?


Tervezd meg a karriered, ne csak az alapján, ami érdekel, hanem időre és anyagilag is (a képzések ára és a potenciális fizetés is legyen benne). Illetve azt is vedd számba, hogy mit szeretnél emellett az életedbe: családot, sok gyerkőccel, mobilitást, a pénz számít jobban vagy a presztízs, külföldön is könnyen használható tudást akarsz vagy nem, alkalmazott akarsz maradni vagy vállalkoznál. És nem, az ezt is, azt is, nemtom nem válasz. Pszichológus vagy, pontosan tudod nagyon jól, hogy hogyan kell feltérképezni magad orientációs szempontból.


Én is ezen a szakon végeztem, de más mestert választottam, az én utam nagyjából ott dőlt el. Nem ismerem a háttered, de az nem járja, hogy piszokdrága képzések között akarsz ugrálni a jövőben. Jó dolog a tanulás, de ha nem döntöd el, minek leszel a mestere és miből lesz különleges, elmélyített tudásod, semmit sem fog érni az ezredik képzés sem, mert egyikhez sem értesz rendesen és munkatapasztalatod sem lesz a korodbeli, hasonló képzettségű konkurencia mellett. Azért az általad felsoroltak zöme egy jelenleg is elég telített szakma.


Bocsánat, ha túl anyáskodóra sikerült, nem szerettelek volna lenézni, de pontosan tudom, mi ennek a rákfenéje. Lassan ki kell lépned a tervezési (egyetemre járkálós, részmunkaidős) szakaszból és egy irányba határozottan elindulni.

2021. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
A HR szerintem elpocsékolt idő lenne, más gazdasági szak már nem biztos, csak kérdés, hogy mennyi kreditet kellene még a kötelezők mellett pótolnod egy meszerszak esetén (vagy alapképzésre gondoltál?).
2021. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően, hogy mit akarok az élettől, azzal tisztában vagyok, mármint karrieren kívüli dolgokra értem. Viszont nekem nagyon fontos, hogy olyan pályát válasszak, amit szívből csinálok. Pocsékabbnál pocsékabb gyakornoki munkák vannak a hátam mögött, illetve még benne is vagyok egyben (hó végéig), ezek hatására bizonytalanodtam el teljesen abban, hogy mi is az én utam. Természetesen nem gyakori alapján hoznék meg fontos döntéseket, csupán érdekelt, hogy járt-e valaki már hasonló cipőben? Igazából rettegek attól, hogy rosszul választok, és legszívesebben csak gyűjtögetném a papírokat (pedig magából az egyetemből már borzalmasan elegem van), hogy ne kelljen ,,felnőtt életet élni". Úgy érzem, hogy ami egyetemen tanultam, annak semmi hasznát nem veszem, hogy semmit nem tudok valójában, hogy elbukok, és hogy nem csak a gyakornoki munkákat fogom szívből gyűlölni, hanem a valódit is. Szóval mindig valamilyen B-tervet keresek. Habár a munkapszichó GTK-n van, szerintem nagyon kevés tárgyat tudnék elfogadtatni, ha egyáltalán el tudnék. Szóval egy hatalmas adag félelem van bennem, hogy rosszul döntök, és nem lesz esélyem változtatni. Igen, egy lassan pszichológus is lehet mélyen :D nem akarok itt szenvedni, meg senkit fárasztani a kínommal, csak jól esett leírni, midenkinek köszönöm az eddigi válaszait.

6-os, te végül milyen irányba mentél BA után?

2021. nov. 17. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell még egy pszichológusnak is pszichológushoz menni néha (igazából gyakran és folyamatosan). Mert attól, hogy leültél 5-6 évet a padban, sem érett, sem felnőtt nem leszel. Ahhoz lépéseket kell tenni. Kérj segítséget benne és indulj el!
2021. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!