Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik számítanak bele az egyetem...

Mik számítanak bele az egyetemi felvételi pontokhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Még középiskolás vagyok,van még 2 évem érettségiig de mindenképp szeretnék tovább tanulni ezért szeretnék mindennel tisztába lenni.

Tavalyi átlagom 4,92

Jelenlegi átlagom 4,80


Az átlagom mennyire fontos most? Vagy csak az utolsó évet kéne megtolnom nagyon erősen?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)



2021. nov. 17. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolso 2 ev szamit, viszont ha pl. foldrajzot csak 9.es 10.evfolyamban tanultal es olyan szakra mesz, akkor azt az atlagodat nezik.

Viszont van duplazasi lehetoseged is, ilyenkor csak az erettsegi pontok szamitanak, abbol is 2 targy, ha jol tudom es a tanulmanyi eredmeny nem.

2021. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Mindenképp kell egy természettudományos tárgy két évi eredménye. Még ha nem is kérnek földrajzot, kémiát, fizikát vagy biológiát, akkor is érdemes ezekre figyelni hogy valamelyiknek az utolsó két éve jó legyen
2021. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem így számítanak be az átlagok, ahogy írtad, nem az összesített évvégieket nézik (tehát nem azt, hogy pl. 10. vagy 11. év végén milyen volt az átlagod), hanem a tárgyak utolsó két tanult évének jegyeit adják össze és szorozzák be kettővel, öt ilyen tárgy van: matek, magyar (irodalom és nyelvtan átlaga), töri, idegen nyelv, természettudományos tárgy, így jön ki a max. 100 pont.

Ez lehet most bonyolultnak hangzik, de mondok egy példát:

ugye matek-magyar-töri-nyelv általában van végig, szóval ezek utolsó két tanult éve 11-12. osztály lesz. Plusz ugye kell még term.tud. tárgy, ez legyen mondjuk fizika (egyértelműen azt célszerű választani, amelyikből a legjobb jegyeid voltak/vannak), ennek utolsó két éve 10-11.

Ha mondjuk a matek és töri 11-ben és 12-ben négyes, magyarból és nyelvből ötös vagy, a fizika 10-ben ötös, 11-ben négyes, az azt jelenti, hogy: (4+4+5+5+5)+(4+4+5+5+4)=45, ezt kettővel szorozva 90 pontot kapnál a 100-ból (tudom, nem kell zárójelezni, de csoportosítottam évenként, hogy átláthatóbb legyen).

Ehhez adódik hozzá az érettségi átlag (szintén 100 pont), a két felvételi tárgy érettségi százalékának összege (újabb 200 pont) és a pluszpontok az emeltekért, nyelvvizsgáért és hasonlókért (ismét 100 pont) ez adja ki az összesen 500 pontot.

Szóval maga az érettségi többet nyom, mint a jegyek átlaga, de abból az öt (hat) tárgyból érdemes azért figyelni, mert nem kellemes emiatt lemaradni pár ponttal a ponthatárról.

2021. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek :)
2021. nov. 21. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!