Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit hogyan számítanak be az...

Mit hogyan számítanak be az egyetemi felvételinél?

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel fordulok felétek, hogy az SZTE pénzügy és számvitel államilag támogatott alapszakára szeretnék felvételizni, van egy 96%os emelt angolom, egy közép informatika 93%-os,a többi tárgy még nincsen meg de emeltezek még olaszból és biológiából is. Van továbbá egy b2es és egy C1es nyelvvizsgám is angolból. Ugyebár remélhetőleg az olasz emelttetl jönne a nyelvvizsga tanúsítvány is, azért jár pont? Illetve milyen pontokat kaphatok ezekért összesen mint pluszpont? Továbbá ha nincs olasz nyelvvizsgám, de emeltezek majd, beírjam a nyelvvizsga pluszpontok közé előre, vagy ezt automatikusan beszámítják ha sikeres az emelt?

Köszönöm előre is!



2021. febr. 13. 15:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve ha majd bekukdom az emelt olaszt emelt angolt, es a többi felveteli targyat, de a szakra csak egy nyelvet fogadnak el mint beszamitott pont, es egy nyelvbol nem lehet tkbb mint 50 pontot kapni, akkor nekem automatikusan az olasz emeltert jaro 50 pontot es az angol felsofokuboleredo 40et szamitanak be ugye? Vagy ha az olasz meglesz, es habar tobbletpont eseten az elozo verzio jobb, de akkor az olaszt kellene beszamitani mint valasztott targy, es a az alapjan szamolnak ki nekem a 2.szekcio pontjait?
2021. febr. 13. 15:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően így: [link]

De ha nem akarod végigbogarászni az egészet, akkor javaslom a pontszámító kalkulátort:

[link]

A kérdéseidre pedig sorban a válasz:

"Ugyebár remélhetőleg az olasz emelttetl jönne a nyelvvizsga tanúsítvány is, azért jár pont?"

Igen

"Illetve milyen pontokat kaphatok ezekért összesen mint pluszpont?"

Egy emelt 50 pont, egy középfokú nyelvvizsga 28 pont. Tehát 78-at. Egy nyelvért csak egy jogcímen kaphatsz többletpontot, tehát nem kaphatsz érettségiért is és nyelvvizsgáért is.

"Továbbá ha nincs olasz nyelvvizsgám, de emeltezek majd, beírjam a nyelvvizsga pluszpontok közé előre, vagy ezt automatikusan beszámítják ha sikeres az emelt?"

Írd be.

2021. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kommentedben feltett kérdésekre a válasz:

Ne aggódj. A felvi rendszere kiszámol minden lehetséges kombinációt, és automatikusan azt a pontszámot fogod megkapni, amivel te a legjobban jársz (ergo a legmagasabb). Ezért nem kell külön semmilyen kérvényt vagy ilyesmit beadni, annyi a dolgod, hogy megadj mindent, amiért te pontot kaphatsz.

2021. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Úgy lesz, mint amit a 3. írt. Elolvashatnád a felvit és így nem kellene újból és újból kiírni a kérdést mindenféle variációban!
2021. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most először írtam ki ezt kedves 4-es,és szerintem elég speciális a helyzet, ilyen egyik kérdésnél se láttam eddig. A többieknek meg köszönöm a választ! Abból nem lehet baj, hogy beirom, de mondjuk nem lesz meg, és nem tudok mit mellékelni később? Emiatt még engednek felvételizni, max a pontot nem kapom meg érte?
2021. febr. 13. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem először írtad ki, csak most kibővítetted. A kérdésre válaszolva:igen.
2021. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!